Kukol (KSČM): Výročí 100 let od vzniku Československé republiky

29.10.2018 10:45 | Zprávy

Uběhlo 100 let od vzniku Československé republiky

Kukol (KSČM): Výročí 100 let od vzniku Československé republiky
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Dnes si připomínáme 100. let od vzniku Československé republiky, každý máme na historii naší krásné vlasti jiný názor a pohled ale důležité je to abychom si uvědomili skutečnosti, jimiž jsme za těch 100. let prošly a procházíme i nadále, za těch 100 let jsme toho prožili opravdu hodně. Vrátíme se do minulosti konkrétně do roku 1918 a do 20 a 30 let minulého století, tehdy lidé věřili tomu, že když vznikne republika a zbavíme se tyranie šlechty a monarchie že bude život v nově vzniklé Československé republice lepší než za monarchie, to se ale lidé spletly, a brzy ztratili iluze o charakteru nově vzniklého Československého státu. Lidé už ve 20. letech spustili obrovské vlny protestů a demonstrací a veškeré tyto poklidné demonstrace byly násilně četnickými oddíly potlačeny! Tehdejší vládnoucí kapitalistické panstvo tyranizovalo a šikanovalo pracující lid a málo jim ve svých fabrikách platili za jejich práci, udělali s člověka směnnou hodnotu a třídní společenské rozdíly cyklicky se opakující hospodářské a ekonomické krize, chudoba a hlad, tohle se nezměnilo, to bylo stejné jako za monarchie, tak i za první republiky! 

Nová Československá vláda v čele s prezidentem Masarykem opět otevřela vliv západního kapitálu na naše území, tím pádem jsme se opět nestali svobodnou zemí nýbrž zemí závislou na západních státech nejvíce na Francii a Velké Británii. Pracující lid měl hlad a kapitalisté vydělávali pohádkové zisky na úkor pracujících! Slovo demokracie existovala jen pro vládnoucí kapitalistickou třídu a církev pro normálního člověka toto slovo neexistovalo! V červnu 1921 vznikla KSČ - Komunistická strana Československá pro lidi jediná naděje, která bojovala a i dnes bojuje za práva a požadavky všeho pracujícího lidu! Na začátku 30. let přišla pro Československo další rána obrovská ekonomická krize, která měla strašlivé následky zvýšení nezaměstnanosti, a radikální snížení mzdy pracujícím to vedlo k obrovským nepokojům ve společnosti! Po smrti Masaryka a nástupu Beneše k moci byla situace poněkud lepší, ale pořád to nebylo růžové, tvrdá cenzura si počínala stejně jako za Masaryka! Poznámka: Masaryk při Duchcovské stávce pracujících v roce 1931 která byla vedená KSČ vydal rozkaz, aby četnické oddíly začali do dělníku střílet 150 lidí zemřelo tento zločin nesmí být zapomenut! (Těch zločinů bylo daleko více)!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková (Stačilo!): Před 80 lety utichla válka. Ale ne všichni mohli slavit

16:02 Bobošíková (Stačilo!): Před 80 lety utichla válka. Ale ne všichni mohli slavit

Komentář na veřejném facebookovém profilu hnutí ke konci druhé světové války