Kupka (ODS): Odmítáme mýtné poplatky za vjezd do Prahy, když schází dopravní infrastruktura

08.06.2021 8:36 | Zprávy
autor: PV

Středočeskou ODS znepokojuje záměr současného vedení hlavního města Prahy, aby lidé mířící ze Středočeského kraje do zaměstnání nebo škol v hlavním městě platili nový mýtný poplatek za vjezd do širšího centra metropole. Ten by navíc pro mimopražské řidiče měl být v dvojnásobné výši, než by byl poplatek pro rezidenty.

Kupka (ODS): Odmítáme mýtné poplatky za vjezd do Prahy, když schází dopravní infrastruktura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Společným cílem vedení Prahy i Středočeského kraje musí být urychlení stavby Pražského okruhu ve všech chybějících částech. Jakékoliv další hledání nových variant a alternativ odsouvá řešení problému do nekonečna,“ říká náměstek hejtmanky Středočeského kraje Martin Kupka.

„Mluvit teď o výběru mýta za vjezd do Prahy je jako škrtnout sirkou ve skladu střelného prachu. Dokud nebude dobudován Pražský okruh a potřebná parkoviště P+R, není diskuze o mýtu v Praze na pořadu dne,“ dodává Martin Kupka.

„Vedení magistrátu se kroutí jako žížaly, když mají přiznat své plány s mýtem v Praze. Takže dost kroucení a nazývejme to pravým jménem – 120 nebo 144 Kč pro mimopražského řidiče za každý průjezd Prahou je skutečné vyhlášení války Středočechům,“ říká středočeský poslanec za ODS Jan Skopeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.