Laudát (KAN): Chtěli jste "podnikatele", tak tady ho máte

03.01.2020 11:17 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k novoročním projevům představitelů naší země.

Laudát (KAN): Chtěli jste "podnikatele", tak tady ho máte
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

4x nic: říká se "jak na Nový rok, tak po celý rok". Takže celý rok budu naštvanej a smutnej z toho, jaká individua bez elementárního rozhledu, nám vládnou. Asi správně tušíte, že jsem si dnes poslechl 3 projevy aktuálních politických "titánů". U šéfů obou komor parlamentu jsem si pokládal otázku, proč mluví, když nemají co říci? A poslední mluvka zjevně trpí nedostatkem pochvaly, a tudíž jede podle hesla "když se nepochválím sám, tak to za mě nikdo neudělá". Čtvrtý do počtu vlezl do našich domácností už na Štěpána, a toho snad ani nemá smysl komentovat. U něj vyvstává jediná otázka, co s ním udělali, že vypadal úplně jinak než před měsícem?

Ale přece jen něco k intelektuálním výronům novoročních řečníků. Kubera - jediná racionální poznámka byla, že na teplo se musíme adaptovat. To ostatní byl už jen hysterický výlev z toho, že ochránci životního prostředí jsou údajně hysteričtí (možná by si Kubera vzpomněl na slogan: "radši být aktivní, než radioaktivní"). Věta o tom, že nás teď nikdo bezprostředně neohrožuje, není pravda. Naopak, jen se to děje prostředky XXI. století, nikoli válečnou technikou II. světové. Zajímavé je, že tohle řekli všichni tři.

Předseda Sněmovny Vondráček - výzvy ke slušnosti. Když jsem se s nimi potkal v poslaneckých lavicích na sklonku podzimu 2013, po nějakém čase začali mimo kamery anoisti vykládat, jak jsou pravicoví, jak by do budoucna rádi spolupracovali. Říkal jsem jim - do Sněmovny jste se dostali pomocí lhaní a pomluv, tak se veřejně omluvte, aby se bylo o čem bavit. To samozřejmě neudělali. A o tom, že se u nás demokracie neusadila - myslím, že dělají všechno proto, aby ji usadili jejím fackováním zleva i zprava. Nejlíp někam do kouta, kde si nebude vyskakovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…