Mašek (ANO): Zůstanou nám naše zbraně?

24.06.2020 22:46

Ve středu 24. 6. 2020 dopoledne se konal parlamentní seminář, svolaný místopředsedy výboru pro bezpečnost Zdeňkem Ondráčkem a Jiřím Maškem v Malostranské besedě na téma nové zbraňové legislativy.

Mašek (ANO): Zůstanou nám naše zbraně?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Semináře se zúčastnili zástupci výrobců zbraní, prodejců zbraní, střeleckých organizací, českého mysliveckého svazu a dalších zástupců střelecké komunity. Za ministerstvo vnitra na semináři vystupovali Mgr. Bačkovská a dr. Bartošek, legislativci, kteří mají hlavní podíl na nově vznikajících zákonech. Hosty přivítal poslanec Ondráček, potom vystoupil s vstupní informací k tzv. implementační mininovele (sněmovní tisk 92) a k tzv. nadstavbovému zbraňovému zákonu (tisk 669) poslanec Mašek. Za poslaneckou sněmovnu se dále bohaté diskuze účastnili poslanci Sadovský a Kobza.

Dotazy k oběma tiskům byly zodpovězeny pracovníky MV a poslanci bezpečnostního výboru. Poslanec Ondráček vysvětlil další kroky legislativního procesu, s tím, že budou přijímány připomínky k oběma zákonům do 15.8 a bude následovat projednání ve druhém čtení v poslanecké sněmovně s načtením pozměňovacích návrhů v září. Při zdárném dokončení legislativního procesu je předpokládaná účinnost zákonů od začátku roku 2021. Diskutovali jsme detaily připravovaných zákonů a dosud předložených pozměňovacích návrhů.

K bloku projednávaných zákonů připojíme senátem navržený zákon, který má garantovat v listině základních lidských práv a svobod ústavní právo bránit se se zbraní.

V rámci diskuze se hovořilo i o připravovaném nařízení EU na zákaz použití olova ve střelivu a v rybářství. Usnesením parlamentu jsme již dříve projevili nesouhlas s tímto krokem EU, a nyní jsme nabídli možnost odeslání podpůrného dopisu za výbor pro bezpečnost výborům v zemích, kde mají obdobný názor na tuto problematiku se žádostí jednotného postupu při dalším projednávání.
Na závěr zástupci odborné veřejnosti poděkovali poslancům i pracovníkům MV za práci, kterou na přípravě zbraňové legislativy odvádějí Potvrdili svůj velký zájem na dalším projednávání zbraňové legislativy a projevili zájem spolupracovat na přípravě dalších legislativních kroků.

Permanentní diskuze se zástupci zájmových skupin, kterých se zbraňová legislativa týká, je nutná a velmi užitečná.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu MUDr. Jiří Mašek

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Teď je správný čas začít se o euru bavit

16:57 Jakob (TOP 09): Teď je správný čas začít se o euru bavit

Komentář na facebookovém profilu k přijetí eura