Michalik (STAN): Limit u veřejných zakázek jsme prosazovali opakovaně, neprošel

2.7.2018 10:59 odp.

Vyjádření předsedy klubu středočeských zastupitelů za STAN Věslava Michalika k současnému dění v krajských příspěvkových organizacích a hejtmankou nařízených kontrolách

Michalik (STAN): Limit u veřejných zakázek jsme prosazovali opakovaně, neprošel
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) dnes nařídila kontrolu dodavatelských smluvních vztahů v sociálních zařízeních a nemocnicích Středočeského kraje. Její rozhodnutí je důsledkem podezření na manipulace s veřejnými zakázkami v pražských nemocnicích, která se podle policie týká i devíti krajských sociálních zařízení.

Kauza se týká mimo jiné příspěvkové organizace První chráněná dílna a s ní spřízněných firem. Organizace získala za poslední dva roky na státních zakázkách 650 milionů korun. Od Nemocnice Na Bulovce měla organizace získat od roku 2016 celkem 25 zakázek v hodnotě 54 milionů korun.

„Pokud chce paní hejtmanka prověřit smlouvy, bylo by dobré, aby zjistila kolik smluv s První chráněnou dílnou bylo podepsáno v době, kdy za domovy důchodců byla zodpovědná paní radní Němcová z hnutí ANO. A taky by měla nechat prověřit, zda byly s touto organizací podepsány nějaké smlouvy v době, kdy se resortu zdravotnictví ujal pan radní Bezděk, rovněž z hnutí ANO. Domnívám se, že veřejnost by měla znát rovněž tato fakta,“ uvedl k rozhodnutí hejtmanky předseda klubu středočeských zastupitelů za STAN Věslav Michalik.

Hnutí STAN opakovaně tvrdilo, že jeden z důvodů rozpadu středočeské krajské koalice byl náš tlak na transparentnost. Limit u veřejných zakázek jsme prosazovali opakovaně, radou kraje však nikdy neprošel. Pokud by hejtmanka na náš návrh přistoupila, neměla by dnes problém.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Jura: Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

18:41 Primátor Jura: Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

Radní předkládají zastupitelům ke schválení Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027. Ten …