Ministr Plaga vystoupil v Kjótu k tématu udržitelného rozvoje

09.10.2018 16:06

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se tuto neděli zúčastnil v rámci konference 15. Science and Technology in Society Forum setkání ministrů zodpovědných za oblast vědy a technologie, kde vystoupil na kulatém stolu k tématu udržitelného rozvoje. Konference se koná od 7. do 9. října v japonském Kjótu.

Ministr Plaga vystoupil v Kjótu k tématu udržitelného rozvoje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga

Tématem mezinárodní konference 15. Science and Technology in Society Forum je význam vědy a technologie v oblastech jako je ICT, zdravotní péče a stárnutí populace, obnovitelných zdrojů energie, v genetickém výzkumu, průmyslových inovacích, dále v oblasti změn klimatu nebo umělé inteligence. Kulatý stůl byl zaměřen konkrétněji na roli vědy, technologie a inovací pro dosahování cílů udržitelného rozvoje.

„Rád bych vyzdvihl význam rámcových programů Evropské unie pro rozvoj mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích. Kromě toho, že jsou základním nástrojem pro evropskou spolupráci, stále více podněcují spolupráci při řešení otázek celosvětového dopadu,“ uvedl ve svém příspěvku ministr školství Robert Plaga a pokračoval: „Česká republika proto klade velká očekávání i důraz na 9. rámcový program Horizon Europe, jehož cílem je mimo jiné umožnit nám hledat inovovaným způsobem řešení společných výzev a při širokém zapojení stakeholderů,“ dodal ministr Plaga.

V průběhu včerejška a dneška účastníci konference v Kjótu probírají také nové dopravní systémy, kybernetickou bezpečnost a spolupráci akademické sféry a průmyslu.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Je nutné podpořit družstevní výstavbu

8:35 Okamura (SPD): Je nutné podpořit družstevní výstavbu

Komentář na facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.