Ministr Válek: Dostupnost zdravotnictví? V unijním srovnání patříme k těm nejlepším

22.02.2024 19:02 | Tisková zpráva

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti zdravotních služeb.

Ministr Válek: Dostupnost zdravotnictví? V unijním srovnání patříme k těm nejlepším
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

My Češi můžeme být hrdí na mnoho věcí a dostupnost našeho zdravotnictví je jednou z nich. V unijním srovnání patří dokonce k těm nejlepším. To je výtečná zpráva. Ano, jistě můžeme zabrat, co se nedostupnosti v některých regionech týče, to nepopírám, ale i na tom pracujeme!

Ať už jde o posílení péče například v podobě komplexního onkologického centra v Karlovarském kraji nebo třeba možností přeshraniční péče, kdy by pacienti mohli například německou nebo rakouskou nemocnici v rámci svého zdravotního pojištění využít hrazenou péči právě v těchto zařízeních. Tohle by byla skutečně revoluční a prospěšná změna.

Dalším krokem je postupné navyšování počtu studentů lékařských fakult. To se již děje, ale děje se tak postupně kvůli délce studia na lékařské fakultě a následně předatestační přípravě. A tak jako já v tomto částečně sklízím plody některých svých předchůdců, tak moji nástupci budou sklízet plody práce mé. Tak to ve zdravotnictví je a je to tak správně.

Chci tento příspěvek zakončit pozitivně. Jsem hrdý na kvalitu tuzemské zdravotní péče, na všechny lékaře, sestry a všechny ostatní zdravotnické i nezdravotnické pracovníky ve zdravotnictví. Děkuji vám za vaši práci a je mi ctí být vaším kolegou.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Obsah migračního paktu je otřesný

12:06 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Obsah migračního paktu je otřesný

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Migračnímu paktu EU