Ministryně Dostálová: Obce získají na bezbariérové přístupy více než 13,3 milionů korun

20. 7. 2019 14:58

Ministerstvo pro místní rozvoj pomůže dalším městům a obcím, které chtějí vyjít vstříc občanům s pohybovým handicapem. Na bezbariérové přístupy tak uvolní více než 13,3 milionů korun. Dotace putují mezi sedm projektů v různých částech České republiky.

Ministryně Dostálová: Obce získají na bezbariérové přístupy více než 13,3 milionů korun
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

„Jen těžko si dokážeme představit, jaké problémy musejí dennodenně zdolávat naši handicapovaní spoluobčané, a to třeba jen při pouhé návštěvě úřadu. Jsem proto ráda, že se nám i letos podařilo vyhlásit výzvu na bezbariérové přístupy do těchto institucí. Naše dotace pomohou vybudovat například plošiny u vstupů do obecních a městských úřadů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Ministerstvo pro místní rozvoj evidovalo devět žádostí o podporu v rámci programu Bezbariérové obce od roku 2019. Dotaci získalo sedm žadatelů. Odstranění bariér se tak dočkají například ve vstupní části obecního úřadu Nová Ves, druhou etapou budou pokračovat i stavební a bezbariérové úpravy na radnici v Příboře.

Program Bezbariérové obce se skládá ze dvou podprogramů (podprogram Odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů a podprogram Euroklíč). Oba podprogramy jsou zaměřeny buď na řešení komplexních řetězců bezbariérových tras v obcích a městech, anebo na dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení pro osoby se sníženou schopností pohybu.

Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek: Stupidita komunistických režimů je na celém světě stejná

19:05 Kalousek: Stupidita komunistických režimů je na celém světě stejná

Komentář na facebookovém profilu k zákazu Pražákova kvarteta koncertovat v Číně