Niedermayer (TOP 09): Kvalita vzduchu je jedním z velkých zabijáků

16.04.2020 4:33

Komentář na facebookovém profilu k plánům na zlepšení kvality ovzduší

Niedermayer (TOP 09): Kvalita vzduchu je jedním z velkých zabijáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Až se nám podaří dostat epidemii koronaviru pod kontrolu, bylo by dobré se podívat na mnohé věci z trochu širší perspektivy. Tak jak to udělal autor tohoto blogu (ZDE).

Dnes, pod vlivem logického a lidského strachu, děláme mnoho věcí, abychom ochránili životy lidí ohrožené koronavirem. Osobně to považuji za správné a je to důležité pro budoucnost naší společnosti.

Až toto riziko opadne, snad si uvědomíme, že s mnohem menšími náklady můžeme v mnoha jiných oblastech ochránit velké množství životů, které dnes nechráníme. Kvalita vzduchu je jedním z velkých zabijáků...

P.S. Nad cílem mírně snížit emise v pražské hromadné dopravě a během deseti let mít třetinu busů "elektrifikovaných" moc nejásám. Neboť šetrné technologie jsou již dnes dostupné a v mnohých městech běžné, měly by být cíle podstatně vyšší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…