ODS: Vláda by se měla zaměřit na rychlejší očkování a představit plán dalšího postupu

02.03.2021 15:45 | Zprávy
autor: PV

Občanští demokraté vyzývají vládu, aby představila plán, jak bude postupovat po skončení nouzového stavu. Apelují na zrychlení očkování a odmítají využívání vakcíny Sputnik, dokud nebude mít všechny potřebné certifikace.

ODS: Vláda by se měla zaměřit na rychlejší očkování a představit plán dalšího postupu
Foto: ODS
Popisek: ODS

Upozorňují na rekordní schodek státního rozpočtu za první dva měsíce a nedostatečné kompenzace pro podnikatele. V návrhu stavebního zákona odmítají zřízení superúřadu a s ostatními opozičními stranami předkládají komplexní pozměňovací návrh, který zrychlí stavební proces.

„Pandemická situace je velmi vážná. Vláda ztratila autoritu, vyhlášená opatření jsou nesrozumitelná, pochybná a chaotická. Máme tu přísný lockdown, ale vláda nemá plán, jak budeme postupovat dál. Co budeme dělat za 3 týdny? Za jakých podmínek a kritérií se začneme vracet k normálnímu životu, děti do škol, budou se obnovovat služby. Nic z toho není na stole. Stále se neudělalo dost v klíčových krocích v boji s covidem. Pandemii nám může pomoci porazit především očkování. V očkování se řadíme mezi nejhorší země Evropy. Místo rozumné cesty, jak z toho ven, jsme byli svědky víkendové akce kolem vakcíny Sputnik. Tyto informace pouze zvyšují nedůvěru veřejnosti. Není možné zde využívat Sputnik, dokud nebude mít evropskou certifikaci. Vláda by se měla zaměřit na očkování, aby opravdu fungovalo,“ sdělil předseda ODS Petr Fiala a dodal: „Mnohokrát jsme slyšeli, že je potřeba motivovat lidi, kteří zůstávají doma v karanténě. Tuto motivaci chápeme. V pátek měla vláda možnost nechat projít senátní verzi příspěvku pro lidi v karanténě, tzv. ‚izolačku‘. To se ale nestalo a ve výsledku nemáme nic. Místo konstruktivního jednání vláda ve večerních hodinách vymyslela 100% nemocenskou, návrh večer odeslala do Poslanecké sněmovny a poslanci mají dnes o návrhu rozhodnout. Ten však není dostatečně projednán se zaměstnavateli, je v mnoha směrech problematický, a proto budeme hledat rozumnější řešení, např. ve výši 90 %.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …