Okamura (SPD): Tak to je fakt od vlády nehorázné. Do důchodu až v 75 letech?

29.10.2019 12:33 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k odchodu do důchodu

Okamura (SPD): Tak to je fakt od vlády nehorázné. Do důchodu až v 75 letech?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Tak to je fakt od vlády nehorázné - lidé prý mohou mít nárok na penze až v 75 letech! Takže na jednu stranu vláda ANO, ČSSD a KSČM vyplácí miliardy na dávkách nepřizpůsobivým, politickým neziskovkám, na armádní misi v Afghánistánu a na chybný projekt inkluze ve školství, ale na druhou stranu nemá peníze pro slušné občany, kteří celý život pracují! Jak na to koukám, tak se důchodu řada lidí ani nedožije! Hnutí SPD vládní návrhy na zvýšení věku odchodu do důchodu zásadně odmítá! Podpořte nás u voleb!

Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše uvažuje o zvýšení hranice pro odchod do důchodu „Toto jednoduché opatření by mělo zásadní pozitivní vliv na udržitelnost systému, snížilo by výdaje státního rozpočtu o 1,6 procenta HDP, tedy zhruba 90 miliard korun ročně,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Paní ministryně se ale velice mýlí. Peněz je ve státním rozpočtu dost, ale vláda musí v prvé řadě seškrtat nepotřebné výdaje, snížit byrokracii a zásadně podpořit pracující rodiny s dětmi s cílem zvýšit porodnost, aby bylo možné udržet průběžně financovaný důchodový systém. Tak jak navrhuje SPD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.