Pekarová Adamová (TOP 09): Hrad musí sdělit, kdy bude prezident schopen vykonávat svou funkci

14.10.2021 18:45 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke zdravotnímu stavu prezidenta

Pekarová Adamová (TOP 09): Hrad musí sdělit, kdy bude prezident schopen vykonávat svou funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Hrad musí sdělit, kdy bude prezident opět schopen vykonávat svou funkci.

Od chvíle, kdy jsme mohli spatřit prezidenta Zemana naposledy na vlastní oči, uplynulo už 43 dní. Mezitím se veřejný prostor jen plní spekulacemi o jeho zdraví a nikdo z prezidentova okolí se nesnaží informace věrohodně uvádět na pravou míru, spíš naopak. Ani dnešní tisková konference tomu nepomohla.

Každý samozřejmě může onemocnět. Ostatně i pan prezident Václav Havel v nemocnici strávil kvůli podlomenému zdraví dost času. Rozdíl je ale v tom, že Hrad tehdy jeho zdravotní stav netajil.

Proto každému oprávněně vrtá hlavou otázka, do jaké míry jsou například rozhodnutí prezidenta Zemana skutečně jeho, nebo zda jsou za ně jen vydávána. Nikdo nemá šanci to ověřit a mizivá důvěryhodnost prezidentova okolí situaci nepřispívá.

Nechceme znát diagnózu, chceme znát jen prognózu, zda a kdy bude schopen vrátit se do své funkce. Je to klíčové pro budoucnost našeho státu – nejsme zrovna v situaci, kdy můžeme otálet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá