Petera (ČSSD): Středočeský kraj ročně vyprodukuje 4,5 milionu tun odpadu

15.01.2018 5:37

Představitelé Středočeského kraje jednali se zástupci poradenské společnosti Greenovate o možné spolupráci při hledání variant řešení pro nakládání s odpadem.

Petera (ČSSD): Středočeský kraj ročně vyprodukuje 4,5 milionu tun odpadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Petera
reklama

„Vyměnili jsme si názory na legislativu v EU a současnou situaci ve Středočeském kraji. Jsem přesvědčen, že společně najdeme východiska výhodná pro obyvatele regionu,“ řekl po setkání statutární zástupce hejtmanky a náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství pan Miloš Petera (ČSSD).

Jedním z výstupů případné spolupráce by mohlo být nalezení variant zpracování odpadu, které by bylo pro obce cenově přijatelné a přitom by odpovídalo přísným pravidlům, která platí nebo výhledově budou platit v rámci Evropské unie. Ve Středočeském kraji se vyprodukuje 4,5 milionu tun odpadu ročně. Z toho připadá na komunální odpad zhruba 500 tisíc tun ročně. Obce, které nakládají s odpadem, se budou muset už brzy přizpůsobit striktním evropským pravidlům, aniž by to mělo negativní sociální dopad na občany.

„Je jasné, že se budou muset ve větší míře využívat moderní technologie. Ty by odpad šetrně zpracovávaly s ohledem na životní prostředí a zároveň by z něho produkovaly energii, ať už v podobě tepla, elektrické energie nebo plynu,“ doplnil Miloš Petera.

Soukromá konzultační společnost v oblasti klimatu Greemovate se specializuje na moderní řešení nakládání s odpadem – především jeho sběr, převoz, třídění, recyklaci, rekultivaci skládek, čištění odpadních vod nebo na již zmíněné využití odpadu na výrobu tepla a elektrické energie. Spolupracuje na projektech v Evropě, jihovýchodní Asii i Africe. Mezi její poslední projekty byly realizace moderních řešení ve Slovinsku nebo na Kypru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

22:57 Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

Ve Svitavách očkují ve Fabrice, v dalších třech městech budou centra zůstávat v areálech nemocnic.