Prokop (ANO): Plánované škrty v Dopravním podniku hl. m. Prahy

14.8.2020 9:21 odp.

Pražská koalice, v jejímž čele stojí Zdeněk Hřib - primátor Prahy (Piráti), společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s organizátorem dopravy Ropid připravilo hned několik návrhů, jak ještě více omezit provoz pražské hromadné dopravy!

Prokop (ANO): Plánované škrty v Dopravním podniku hl. m. Prahy
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011

Tyto scénáře počítají s úsporou na nákladech od 300 milionů korun, v případě zapojení všech scénářů až 1,5 miliardy korun. V návrhu možných úspor se tak objevilo i zrušení autobusové linky 170, která jezdí na Jižní Město. Nicméně podle náměstka primátora pro oblast financí a rozpočtu Pavla Vyhnánka nejsou tyto scénáře na pořadu dne, neboť takovéto zásahy nebyly obhájeny nízkými finančními přínosy.

Pražská koalice se proto rozhodla saturovat výpadky příjmů zdražením jízdného, kdy by se mohl roční kupon vyšplhat až k závratným 5500 Kč! Co však zatím není rozhodnuto, je způsob zdražování, tedy zda se bude jednat o jednorázové zdražení, či zda bude kupon zdražovat postupně. V souvislosti se zdražením ročního kuponu tak hlavní město zvažuje i změnu systému slev a úpravu cen jednorázového jízdného.

Je poněkud zarážející, že se hlavní město snaží na jednu stranu šetřit v oblasti pražské hromadné dopravy a na druhou stranu vyhazuje finanční prostředky za nesmysly v podobě plánovaného přebarvování Pražské integrované dopravy. Argument, že se bude jednat pouze o nové vozy, které DPP, a. s., teprve obdrží, považuji jako zcestný, neboť začne-li se s přebarvováním, tak je jasné, že do budoucna se bude muset barevně sladit veškeré dopravní prostředky v rámci Pražské integrované dopravy, a tudíž to rozhodně nebude pro Prahu představovat malé finanční zatížení s ohledem na aktuální počet pražských dopravních prostředků.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

9:17 Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých min…