Prokop (Levice): Pravá tvář války. Žádný hrdinný boj za vlast, ale pouze smrt a strach

21.02.2025 15:05 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce.

Prokop (Levice): Pravá tvář války. Žádný hrdinný boj za vlast, ale pouze smrt a strach
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Tohle je pravá tvář války. Žádný hrdinný boj za vlast, ale pouze smrt a strach. Nevím, na jaké straně voják na obrázku bojuje a je mi to jedno – je mi ho prostě líto.

JD Vance ve svém projevu na Mnichovské konferenci správně řekl, že si Evropa musí vyjasnit, co chce bránit. Vance chce, abychom dávali 5 % HDP na obranu (v našem případě by to bylo cca 20 % všech státních výdajů). The Economist představil jednoduchý recept, jak ty peníze sehnat – víc se zadlužovat a osekat sociální stát. A tohle je to, co se má bránit? Ještě zadluženější, a ještě asociálnější stát, kde bohatí budou ještě rychleji bohatnout a chudí chudnout?

Když se občané obávali následků zdražování energií, tak slyšeli od svých volených představitelů akorát arogantní: „tak si vemte druhý svetr.“ A za takové lidi bychom měli bojovat a umírat? To vysvětluje, proč se počty Čechů ochotných bojovat za obranu této země pohybují v různých anketách jen kolem 30 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.