Region zahraničí nominuje na předsedu ČSSD Jana Hamáčka

14.02.2018 22:09

ČSSD, regionální organizace region zahraničí/exil, nominuje na funkci předsedy České strany sociálně demokratické dosavadního místopředsedu ČSSD a místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka.

Region zahraničí nominuje na předsedu ČSSD Jana Hamáčka
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

U přítele Jana Hamáčka předpokládáme vynikající schopnosti tolerovat, integrovat a spojovat různé myšlenkové proudy v sociální demokracii. Rovněž oceňujeme jeho dobré vyjednávací schopnosti. To jsou vlastnosti, které jsou pro nastávající těžké období v sociální demokracii hodně důležité.

Co se týče aktuálních názorů a postojů v esenciálně důležité otázce, zda máme v současné mimořádně těžké situaci vstoupit do koalice s hnutím ANO, či zda máme zůstat v opozici, ztotožňujeme se s názory přítele Jana Hamáčka.

Největším nebezpečím pro Českou demokracii by bylo, kdyby hnutí ANO bylo vtlačeno do úzké spolupráce s extremistickými stranami SPD a KSČM, které by si vynucovaly antidemokratické postupy. Z tohoto hlediska je v současné době extrémně důležité, udělat vše pro záchranu demokracie, i když to bude spojeno s mnohými nelibými ústupky. Na čem ovšem musíme v případné koalici s ANO tvrdě trvat, je bezpodmínečné zachování elementárních demokratických principů, přísné respektování ústavního pořádku a pevné zakotvení České republiky ve vysoce demokratických a hospodářsky úspěšných strukturách Evropské unie a obranného společenství NATO.

Karel Hrubý, dlouholetý bojovník za svobodu a demokracii, pronásledovaný komunisty, a poslední předseda exilové ČSSD, nabádá: „Bijte se tak, aby demokracie neprohrála".

Dr. Karel Vodička, mluvčí regionu zahraničí/exil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Usnesení předsednictva k vládní krizi a kauze premiéra Babiše

22:42 KDU-ČSL: Usnesení předsednictva k vládní krizi a kauze premiéra Babiše

Předsednictvo KDU-ČSL jednalo v úterý 20. listopadu o současné vládní krizi a kauze premiéra Andreje…