Rozvoral (SPD): Globalistickým lichvářům odmítáme platit za dluhy krachujících států eurozóny

14.07.2020 10:01 | Zprávy

Návrh Evropské komise na obnovu evropských ekonomik, který představila předsedkyně EK a šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová s plnou podporou německé kancléřky Angely Merklové, je pro naše občany dle SPD nepřijatelný.

Rozvoral (SPD): Globalistickým lichvářům odmítáme platit za dluhy krachujících států eurozóny
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD

Hnutí SPD odmítá návrh EK na obnovu ekonomik členských států, neboť zastáváme názor, že Evropská unie není schopna představit, natož pak zrealizovat fungující model, který by uměl pomoci unijním státům k překonání ekonomické krize. Byrokratičtí úředníci v Bruselu umějí pouze vybrat peníze od členských zemí, nebo si je půjčit za jejich záruky. V SPD jsme názoru, že Česká republika by neměla dávat záruky za dluhy, které si půjčí EU a kterými bude krýt své výdaje, neboť ve svém důsledku nás i budoucí generace zadluží a posílí též naší závislost na EU. Potřebujeme posílit národní programy, ne dotační politiku EU. Nechceme ručit za peníze, které se budou utrácet v jiných zemích, proto nepodporujeme společné evropské daně. Půjčit si může každý, ale hlavní problém je v tom, že za dluh mají ručit všechny jednotlivé členské státy.

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Tak to představila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová při prezentaci návrhu EK v Evropském parlamentu. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, v němž by mělo být celkem 1,1 bilionu eur. Komise záchranným fondem reaguje na největší ekonomický výpadek v historii EU, který způsobila koronavirová omezení. Kvůli historicky největšímu společnému záchrannému plánu chce EK zvýšit strop pro takzvané vlastní zdroje rozpočtu, mezi něž patří především přímé odvody členských států. Místo dosavadních 1,2 procenta unijního hrubého národního důchodu to podle představ Bruselu budou procenta dvě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

22:01 Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

Evropský parlament schválil svou pozici k nové legislativě o tzv. screeningu zahraničních investic. …