STAN, Piráti: Předložili jsme ministru Blatnému návrhy ke zvládnutí krize

21.03.2021 9:15 | Zprávy
autor: PV

Zástupci Pirátů a Starostů opětovně jednali s ministrem zdravotnictví Janem Blatným o epidemiologické situaci a jejích řešeních. Žádali, aby vláda zveřejnila data, na základě kterých zavádí jednotlivá opatření. A aby doložila efektivitu daných nařízení - například uzavření okresů. Pokud se některé pravidlo ukáže jako neúčinné, budou požadovat jeho zrušení.

STAN, Piráti: Předložili jsme ministru Blatnému návrhy ke zvládnutí krize
Foto: STAN
Popisek: STAN

Blatný slíbil, že v pondělí požadované údaje dodá. Strany ministrovi také znovu předložily řadu návrhů, které by pomohly zemi vyvést z krize. Žádají rozšíření testovacích kapacit laboratoří, firemní testování zároveň musí být prováděno kvalitními spolehlivými testy. Piráti a Starostové rovněž navrhují testování zdarma i PCR testy jednou za 10 dní. Zásadní je za ně také dopracovat plán očkování a distribuce či se v předstihu připravit na návrat žáků do škol.

„Jsme rádi, že vláda konečně dala na naše slova a po několika měsíčních apelech zavedla kroky, které skutečně řeší problémy. Zavedení plošného testování ve firmách a zvýšení nemocenské, což jsme dlouhodobě prosazovali, vede ke včasné detekci nákazy a motivaci lidí zůstat doma. Nutná je také revize všech stávajících opatření. Bohužel, stejně jako široká veřejnost nemáme ani my poslanci k dispozici dostatečná relevantní data od vlády. Bez toho ale nelze kompetentně rozhodovat, zda jsou ta či ona opatření nastavená funkčně. Proto jsme se sešli s ministrem Blatným, po kterém jsme chtěli slyšet, jak efektivní jsou současná omezení, a jak je hodlá upravit. Připadá nám třeba nesmyslné zakazovat lidem chodit do přírody,” vysvětlil požadavky předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …