Scheinherr (Praha sobě): Seniory s omezenou pohyblivostí odvezou na očkování mikrobusy

12.04.2021 16:57

Hlavní město Praha schválilo rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let (s omezenou pohyblivostí) a seniorů nad 80 let (bez omezení) na očkování a zpět.

Scheinherr (Praha sobě): Seniory s omezenou pohyblivostí odvezou na očkování mikrobusy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

„Rádi bychom co nejvíce zjednodušili našim seniorům možnost se bez problémů nechat naočkovat proti koronaviru. Ne každý se může dopravit do nejbližšího očkovacího centra nebo nemocnice pomocí běžné MHD. Proto nyní nabídneme těmto skupinám spoluobčanů dočasně uvolněnou kapacitu v našich mikrobusech na zavolání, které běžně vozí pouze těžce zdravotně postižené,“ uvádí náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13148 lidí

„Služba bude fungovat standardně jako dosud, kdy je potřeba si mikrobus v dostatečném předstihu telefonicky nebo e-mailem objednat. Nově budou moci této služby využít i senioři s omezenou pohyblivostí nad 70 let a také všichni senioři nad 80 let, přičemž při převozu na očkování do očkovacích center nebo nemocnic se prokážou občanským průkazem, při cestě zpět pak potvrzením o očkování,“ popisuje fungování této novinky ředitel společnosti ROPID Petr Tomčík. Rozšířená přeprava seniorů na očkování bude platit do konce letošního roku.

V současné době provozují mikrobusy na zavolání společnosti Societa a Handicap-Transport. V zájmu zvýšení počtu provozovaných vozidel, jejich lepšího využití a zvýšení operativnosti této služby se aktuálně soutěží noví provozovatelé s předpokladem zahájení provozu v nové podobě zhruba od začátku roku 2022.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Korunu nedám, euro doma nechci

13:57 Novák (ANO): Korunu nedám, euro doma nechci

Debata o přijetí eura je stále živým tématem ekonomických i politických diskuzí. Myslím, že je právě…