Senátor Balatka: Americká vlajka během pietního aktu města Sokolov zmizela

09.05.2020 10:02 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k incidentu v Sokolově

Senátor Balatka: Americká vlajka během pietního aktu města Sokolov zmizela
Foto: miroslavbalatka.cz
Popisek: Miroslav Balatka

..tohle opravdu nechápu. Americká vlajka během pietního aktu města Sokolov zmizela..

Ráno v 9 hodin, když jsme s přáteli pokládali květiny u pomníku a pohřebiště sovětských zajatců u sokolovského hřbitova, byly ve stojanu vyvěšené tři vlajky. Česká, ruská a americká. O hodinu později, před pietním aktem vedení města Sokolova byla americká vlajka ze stojanu odstraněna. Byla pryč po celou dobu jejich pietního aktu. Po jeho skončení tam byla opět navrácena. Nerozumím tomu. Vůbec. Nerozumím důvodu, proč se ještě 31 let od revoluce v našem městě odstraňuje americká vlajka. Vlajka armády, která osvobodila naše město včetně tábora, kde mrtvé zajatce nalezli a postarala se o jejich důstojné pohřbení. Kdyby se psal třeba rok 1988, tak tomu asi rozumět budu, ale teď? Je mi to nesmírně trapné. A smutné. Vlastně neumím moc popsat, co cítím.

Tak nějak chci věřit tomu, že existuje k této záležitosti nějaké rozumné vysvětlení. I když si ho v tuto chvíli moc nedokážu představit... A tak jsem rozhodl, že se budu na důvody ptát jako městský zastupitel na dnešním jednání zastupitelstva. Jsem moc rád, že u památníku zůstali dva studenti z "naší výpravy", kteří se nabídli, že vzhledem k tomu, že chvílemi docela dost fouká, počkají na místě a ohlídají květiny, které jsme položili. Aby byly v pořádku než dorazí zástupci města na jejich pietní akt. A po tom, co se začalo dít s vlajkami, celou anabázi vyfotili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.