Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

24.06.2022 22:21

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až směšné. Jak bylo uvedeno v Asia Times (https://asiatiZDEmes.com/2022/06/biden-loses-the-inflation-blame-game/), za to nemůže globální zloduch Putin.

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava

Článek upozorňuje, proč američtí a evropští spotřebitelé mezitím platí nejvyšší ceny ropy v historii, s výjimkou krátkého prudkého nárůstu během finančního krachu v roce 2008. V Asia Times je uvedeno: „Biden 10. června 2022 obvinil z inflace chamtivé zahraniční lodní společnosti, americké farmaceutické společnosti a americký ropný průmysl obecně."

14. dubna Biden nabídl toto překvapující tvrzení: "To, co lidé nevědí, je, že 70 % nárůstu inflace bylo důsledkem Putinova zvýšení cen kvůli dopadu na ceny ropy. Sedmdesát procent." To vyvolalo smích ověřovatelů faktů ve Washington Post, proBidenových novinách. Prakticky ke všem nárůstům cen pohonných hmot a potravin došlo předtím, než Rusko 24. února akci na Ukrajině začalo.

Putin se jim hodil

Zvýšení cen, které vyplynulo z ukrajinské války, samozřejmě nemělo nic společného s Putinovými akcemi – Rusko nesnížilo produkci ropy nebo potravin – ale spíše je to spojeno s protiruskými sankcemi, které ztížily prodej ruské ropy. Určité zvýšení cen obilí lze přičíst neschopnosti Ukrajiny přepravit svou sklizeň k zákazníkům. Energetická inflace byla před válkou na Ukrajině v plném proudu, protože domácí produkce ropy v USA se nikdy nevrátila na svůj vrchol před COVID na začátku roku 2020.

Nepřátelství Bidenovy administrativy vůči těžbě fosilních paliv jako ústupek progresivnímu křídlu Demokratické strany, vytvořilo nepřátelské prostředí pro investování do ropného a plynárenského průmyslu…

Sankce se obrátily proti lidem u benzínových pump

Aby toho nebylo málo, sankce, které Spojené státy, Evropa a Japonsko uvalily na Rusko, rozdělily ropný trh na dvě úrovně. Čína a Indie, které se odmítly účastnit sankcí, nakupují obrovské množství ruské ropy se slevami 30% nebo více. Podle společnosti Rystad Energy Research vzrostl asijský dovoz ruské ropy během března až května o 347% ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Indický dovoz ruské ropy, uvedla analytická firma, vzrostl téměř 7krát, což z Ruska činí většího dodavatele do Indie než Saúdská Arábie.

Američtí a evropští spotřebitelé mezitím platí nejvyšší ceny ropy v historii, s výjimkou krátkého prudkého nárůstu během finančního krachu v roce 2008.“

Asia Times lze věřit

Upozornit na dlouhou pasáž článku považuji za důležité, protože obsahuje kompetentní informace. Proto na „Prvních zprávách“ nebo na webu „Argument“ (nezávislý, český a slovenský analytický a komentátorský web) upozorňují na nejdůležitější články z Asia Times, který čte více než 3 miliony lidí ve 30 zemích.

Je největší anglicky psanou celoasijskou digitální zpravodajskou platformu. Dvě hlavní redakce Asia Times jsou v Bangkoku a Hongkongu. Ty jsou podporovány kancelářemi v Soulu, Pekingu, Singapuru a New Yorku.

Článek byl převzat z Profilu Jaroslav Doubrava

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Změnu je stanovení důsledků vad vyúčtování pro splatnost nedoplatku

23:51 Ministr Bartoš: Změnu je stanovení důsledků vad vyúčtování pro splatnost nedoplatku

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2022 k zákonu o službách