Senátor Valenta: Další euronesmysl v řadě

10.10.2018 14:30

Za zcela absurdní lze považovat návrh, který prošel v minulém týdnu Evropským parlamentem a který nařizuje, aby soukromé audiovizuální online platformy nabízely povinně 30 % evropské tvorby.

Senátor Valenta: Další euronesmysl v řadě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Za zcela absurdní lze považovat návrh, který prošel v minulém týdnu Evropským parlamentem a který nařizuje, aby soukromé audiovizuální online platformy nabízely povinně 30 % evropské tvorby. Opět jde jen o urputnou snahu vlivné eurolevice vše zregulovat, nařídit, podmanit a ovládnout. Jde nejen o zásah do svobody podnikání, ale i do svobody spotřebitelů vybrat si, na co se budou dívat. Tento přístup je naprosto nehorázný a neslučitelný s principy demokratické společnosti. Pokud chce někdo podporovat produkci určitého typu nebo vybrané skupiny producentů (na jakémkoliv principu), nechť tak činí sám za sebe a z vlastní kapsy a ne na úkor jiných, ať již tím, že to bude někomu nařizovat a nebo že bude prostředky poskytovat třeba různými dotacemi z veřejných peněz. O tom, jaká tvorba je úspěšná a žádaná mají rozhodovat diváci, tedy poptávka trhu. Nemá to řešit Evropská unie a euroúředníci. Kdyby se se stejným zápalem věnovali skutečným problémům jako třeba rizkům souvisejícím s migrační krizí, bylo by to pro nás pro všechny mnohem prospěšnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

18:44 Ministryně Benešová: Rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …