Senátor Valenta: Další euronesmysl v řadě

10.10.2018 14:30 | Zprávy
autor: PV

Za zcela absurdní lze považovat návrh, který prošel v minulém týdnu Evropským parlamentem a který nařizuje, aby soukromé audiovizuální online platformy nabízely povinně 30 % evropské tvorby.

Senátor Valenta: Další euronesmysl v řadě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Za zcela absurdní lze považovat návrh, který prošel v minulém týdnu Evropským parlamentem a který nařizuje, aby soukromé audiovizuální online platformy nabízely povinně 30 % evropské tvorby. Opět jde jen o urputnou snahu vlivné eurolevice vše zregulovat, nařídit, podmanit a ovládnout. Jde nejen o zásah do svobody podnikání, ale i do svobody spotřebitelů vybrat si, na co se budou dívat. Tento přístup je naprosto nehorázný a neslučitelný s principy demokratické společnosti. Pokud chce někdo podporovat produkci určitého typu nebo vybrané skupiny producentů (na jakémkoliv principu), nechť tak činí sám za sebe a z vlastní kapsy a ne na úkor jiných, ať již tím, že to bude někomu nařizovat a nebo že bude prostředky poskytovat třeba různými dotacemi z veřejných peněz. O tom, jaká tvorba je úspěšná a žádaná mají rozhodovat diváci, tedy poptávka trhu. Nemá to řešit Evropská unie a euroúředníci. Kdyby se se stejným zápalem věnovali skutečným problémům jako třeba rizkům souvisejícím s migrační krizí, bylo by to pro nás pro všechny mnohem prospěšnější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.