Šimral (Piráti): Hlavní město podporuje odborné vzdělávání

21.06.2021 14:33

Podle dnešního usnesení Rady hl. m. Prahy bude odbornému vzdělávání v hlavním městě poskytnuta podpora na základě žádostí středních odborných škol a domů dětí a mládeže o poskytnutí finančních prostředků. Celkem se jedná o necelý jeden milion korun z rozpočtu hlavního města Prahy.

Šimral (Piráti): Hlavní město podporuje odborné vzdělávání
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

„Našim cílem je podporovat intervence naplánované v aktuálním znění Krajského akčního plánu vzdělávání. Jedná se například o podporu seminářů, workshopů, vzdělávání pedagogů, učitelů odborného výcviku a odborných předmětů nebo pořízení technického vybavení. Odborné školy v rámci pražského vzdělávání dostávají novou roli. Stávají se centry celoživotního vzdělávání, čímž nám pomohou reagovat na očekávaný nárůst nezaměstnanosti v post-covidové ekonomice,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Finanční podporu obdrží například Střední odborné učiliště kadeřnické v Praze 8 na pořízení technického vybavení, konkrétně cvičných hlav, které byly v době distanční výuky využity žáky, kteří nemohli realizovat praxi na cvičných pracovištích.

Dvěma příspěvkovým organizacím, konkrétně Střední škole - Centru odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9 a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy v Praze 8 poslouží finanční prostředky na zajištění členů minitýmů pro povinné a nepovinné intervence nutné pro krajské akční plánování – konkrétně implementační projekt KAP.

Dům dětí a mládeže v Praze 3 – Ulita obdrží příspěvek na podporu programu DofE. Příspěvek byl žádán na základě uzavřeného Memoranda o vzájemné spolupráci při podpoře volnočasových aktivit a pomoci získání dovedností pro budoucí život a kariéru mladých lidí mezi hlavním městem Prahou a The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

22:13 Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi měs…