Šlachta (Přísaha): V Bruselu politici na Česko opět zapomněli

07.01.2023 17:02 | Ze sítí

Zhodnocení českého předsednictví v Radě EU, zveřejněné na facebookovém profilu

Šlachta (Přísaha): V Bruselu politici na Česko opět zapomněli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Skončilo naše předsednictví v Radě Evropské unie a myslím, že je s odstupem týdnu čas na jeho hodnocení. Vláda se ráda, často a opakovaně chválí za to, jak perfektně předsednictví zvládla. Tady musím říct jednu věc. Velice profesionálně to zvládli naši úředníci, kteří předsednictví chystali. Ne ministři, kteří si teď za to chtějí slíznout smetanu.

A teď. Co vybojovala vláda pro občany České republiky? Jednoduše, vůbec nic.

Od ledna stoupají ceny elektřiny, plynu, potravin. Lidi berou míň a za všechno platí víc. Zastropování cen energií v celé Evropě, řešení, které mělo být hlavně rychlé, bylo chaotické a pomalé. Místo společného postupu každá země přicházela s vlastními řešeními. A lidi absolutně neměli to nejdůležitější, co v každé krize potřebujeme. Aspoň nějakou jistotu.

Jedním z řešení energetické krize mělo být omezení emisních povolenek. Udělali ale úplný opak. Místo omezení povolenky zavedli i na domácnosti. A tak všechny domácnosti, které teď hledají peníze na zvýšené zálohy na energie, budou muset od roku 2027 platit za vytápění fosilními palivy, což se projeví v cenách nejen fosilních paliv, ale i pohonných hmot, cen v dopravě i v cenách za vytápění. Všechno půjde zase nahoru.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

21:03 Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

Alkohol představuje v České republice závažný problém s významnými zdravotními a sociálními důsledky…