Štěpánek (Trikolora): Větší pitomost snad ani neexistuje

30.6.2022 3:45 odp. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nálepkování v českých médiích

Štěpánek (Trikolora): Větší pitomost snad ani neexistuje
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Šafrova žurnalistická žumpa jménem Fórum 24 není nic jiného než jakýsi Der Stürmer naší doby. Prostě totalitní propagandistický věstník toho úplně nejpokleslejšího, co se na naší politické scéně vyskytuje. Přesně v tradici onoho nacistického bulvárního plátku.

Je to už téměř definiční. Jestliže se v nějakém textu ve zvýšené míře objevuje slovo „proruský“, můžete si být téměř na sto procent jisti, že autorem je nějaký přitroublý propagandista, který nedostatek argumentů nahrazuje tímto idiotským nálepkováním. A tak každý, kdo si dnes dovoluje kritizovat skutky Fialovy vlády, Evropské unie či Bidenových Spojených států amerických, je okamžitě nařčen, že to dělá v Putinových službách a na objednávku Ruské federace, ba přímo z nostalgické lásky k Sovětskému svazu. Větší pitomost snad ale ani neexistuje.

Nemám potřebu rozpitvávat všechny nesmysly, které do svého elaborátu (viz níže) napsal editor deníku Fórum 24 Pavel Šmejkal, tak pouze ve stručnosti pár poznámek k plivancům, ve kterých si do svých nevymáchaných úst bere mě osobně.

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10653 lidí

Jako důkaz mé proruské zlotřilosti zmiňuje, že jsem v souvislosti se Zelenského projevem v českém parlamentu napsal, že „Zelenskému měl také někdo prozradit, že heslo Jsme s vámi, buďte s námi! nefungovalo, neboť Dubček a spol. ideály pražského jara obratem zradili a na nás se vykašlali.“ To je fakt hodně mimo terč. Ona to snad není pravda? A co je na tomto konstatování holého faktu, proboha, proruského?

Nebo snad není pravda, že jen při troše dobré vůle šlo ukrajinské válce předejít? Ale to by k tomu na straně Západu musel existovat aspoň kousíček dobré vůle. Prostě usednout k jednacímu stolu a brát aspoň trochu vážně geopolitické argumenty, které Rusko říká už pomalu dvacet let. A také se rozpomenout co západní politici slibovali, když se sjednocovalo Německo. Ostatně stejně to hodnotí třeba veterán světové diplomacie Henry Kissinger. Ten je také proruský? A proruský je rovněž papež František, když si dovolí vyslovit větu, že prapříčinou všeho je „štěkání NATO u bran Ruska“?

A propos. Tím úplně nejlepším důkazem toho, že se Havlovo heslo „pravda a láska musí zvítězit na lží a nenávistí“ už dávno přeměnilo na „pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí“ a že tohle vymizení předložky „nad“ si tu prožíváme den co den, je ostatně samotná existence a dennodenní chrlení nenávistí a lží právě z lůna Fóra 24.

Neexistuje nic hloupějšího než heslo "Kdo není s Ukrajinou, je s Ruskem!". Ne, my jsme s Českou republikou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

9:17 Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých min…