Urbanová (STAN): Istanbulská úmluva. Prohráli jsme jen bitvu, ne válku

26.01.2024 9:01 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k neschválení Istanbulské úmluvy.

Urbanová (STAN): Istanbulská úmluva. Prohráli jsme jen bitvu, ne válku
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Moje poslední slovo k Istanbulské úmluvě, pro zachování duševního zdraví už se nechci zapojovat do hádek random na sítích. Udělala jsem pro to naprosté maximum. 2 roky v kuse pracuju na tom, aby se domácí a sexualizované násilí nepřehlíželo, aby se dělaly systémové změny. Jsem mladá, v očích některých nezkušená, nemůžu nikoho poučovat, přesvědčím je jenom prací. Dělala jsem rešerše, poskytovala materiály. Mluvila se všemi a říkala jim, že vím, že jim chodí víc mailů proti Úmluvě, ale argumenty jsou takové a makové. Svědomí mám čisté, nešlo udělat víc. Jeden senátor za SLK byl proti, 4 chyběli, z toho pouze 1 za STAN. Důvody můžou být různé, od párování až po vyjádření nějakého názoru. Ale taky to znamená snížení kvóra, snížení počtu potřebných hlasů pro. Pokud by byli proti, je to větší problém. U jednoho z nich vím, že by byl proti a vím, že se posunul, a to „dobrým" směrem. Není to ten výsledek, který bych chtěla, ale je to pozitivní posun. Od včerejší noci poslouchám od politické konkurence posměch, že za to můžeme jenom my, kecy o tom, že „STAN stále opakuje, že hájí oběti a pak takhle“, o přebarvování, že nejsme opravdoví liberálové, což tvrdíme. Well, liberální strana respektuje názory druhých, to je jedna z hodnot. Nepřikazujeme ostatním. A hele, mě to štve ze všech nejvíc, protože je to moje práce, kterou to poškozuje a lidem fakt odpovídám a tzv. se zpovídám. Ale ty útoky, ty nedávám. Myslíte, že to někoho přesvědčí? Myslíte, že to přesvědčí ty senátory, kteří se posunuli, byť jen malinko? Protože ti PROTI kouř nedostávaj. Ti proti slavili. Fakt. Vím, že je důvěra hrozně křehká věc a strašně moc bych nechtěla, aby tohle sebralo důvěru v práci, kterou i s jinými děláme. Mrzí mě to. Děkuju těm, a moc si jich vážím, kteří volali a mluvili taky byť vůbec nemuseli, protože jich se to vlastně vůbec netýkalo. Zejména pak Hejtmanka Petra Pecková, se kterou jsme v pondělí dělaly stream (i dovnitř do strany) a která v tomto byla jednou z nejaktivnějších.

Prohráli jsme. Doufám, že nám budete věřit, že jsme ale prohráli jen bitvu, ne válku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Totální masakr aneb Ekonomická diskuze, která vás zvedne ze židle

20:07 Mašek (ANO): Totální masakr aneb Ekonomická diskuze, která vás zvedne ze židle

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na diskuzi ekonomky Markéty Šichtařové a poradce a prem…