Vích (SPD): Dramatický schodek rozpočtu 230 miliard a obrana neví, co s penězi

04.11.2024 9:15 | Monitoring
autor: PV

Vláda Petra Fialy zase sestavila výrazně schodkový rozpočet. Schodek 230 miliard korun v situaci, kdy zde nemáme žádnou velkou krizi, to je neschopnost. Nyní hlavně potřebujeme co nejdřív znovu nastartovat ekonomiku – to se nedaří.

Vích (SPD): Dramatický schodek rozpočtu 230 miliard a obrana neví, co s penězi
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Radovan Vích

Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích - Vích (SPD) Dramatický schodek rozpočtu 230 mld. Kč a obrana neví, co s penězi

Navíc, jak České televizi sdělil předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl, „plánovaný schodek státního rozpočtu vychází správně až o 50 miliard korun vyšší, než stanovila vláda“. Takže to jsme na 280 miliardách korun rozpočtového schodku. To je příliš!

Mimochodem vláda Petra Fialy loni schválila půjčku od Evropské unie na dotace Fondu obnovy 137 miliard, která má vliv na státní finance i v dalších letech. K tomu ještě se EU jako celek zadlužuje na finančních trzích, aby se pomohlo Ukrajině. Podle webu Evropské komise „EU vytvořila nový podpůrný mechanismus na období 2024-2027, jehož prostřednictvím bude pomáhat Ukrajině v jejím úsilí o obnovu, rekonstrukci a modernizaci. Nástroj pro Ukrajinu je specializovaná facilita, která Unii umožní poskytnout Ukrajině během tohoto období stabilní a předvídatelnou finanční podporu do výše až 50 mld. eur.”

Takže nejen letos, ale i příští rok a v dalších letech z nás EU bude „tahat peníze” pro zabíjení na Ukrajině, kdy se vláda Petra Fialy ani instituce EU nijak nesnaží o prosazení mírového řešení, což by šetřilo i kapsy našich daňových poplatníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.