Vomáčka (ODS): Tak snad si ještě v Kravařích vrznu, i když zvýším ceny za odvoz odpadu

02.06.2023 21:02

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích.

Vomáčka (ODS): Tak snad si ještě v Kravařích vrznu, i když zvýším ceny za odvoz odpadu
Foto: archiv V. Vomáčka
Popisek: Vít Vomáčka

Vážený pane předsedající, dámy a pánové, já stále věřím - a teď budu reagovat na vystoupení mé kolegyně Peštové, prostřednictvím předsedajícího - že si ještě vrznu, že si ještě vrznu jako místostarosta obce Kravaře, i když třeba zvyšujeme poplatky a podobně, a chtěl bych říct a reagovat přesně, co říkala moje ctěná kolegyně Krutáková, prostřednictvím předsedajícího - toto je dání určité vaty pro samosprávy, aby se mohly rozhodnout podle svého rozhodnutí.

Je to naprosto stejné jako u daně z nemovitostí, když je koeficient jedna až pět - a jestli se nepletu, tak pouze sedmnáct obcí a měst v České republice využívá koeficient pět. Ale je to všechno na těch samosprávách, tak je tam určitá vata a myslím si, že svým způsobem není ani o čem mluvit, nechme to na těch samosprávách, dejme jim ten prostor a ony určitě se rozhodnou správně a dobře, protože se říká, že ty obce mají největší důvěru našich spoluobčanů, naše zastupitelstva, protože opravdu rozhodují citlivě a vzhledem k místním podmínkám. Děkuji.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

13:09 Premiér Fiala: Evropská unie nutně potřebuje reformu migrační politiky

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem N…