Vondra (ODS): Zpráva o pohřbívání v Čechách

10.08.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k nepořádku na úřadech

Vondra (ODS): Zpráva o pohřbívání v Čechách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Před pár lety jsem si pronajal hrobové místo. Pro sebe i pro rodinu. Když jsem záměr doma oznámil, koukali na mě jako na blázna. Ale já trpělivě vysvětloval. Za prvé – nikdo za nás nebude muset řešit kam. Zda na Olšany do hrobu mých rodičů, nebo na Olšany k rodičům mé ženy. Budeme mít náš. Je to kousek od chalupy, potomci to budou mít blízko. Za druhé – v Praze je plno, na venkově je místa habaděj. V Sudetech zvlášť. I pro rakve. Žehem to nechceme. A za třetí – Sv. Barbora je krásné místo. Na hřbitůvku u kostelíka s oddělenou zvonicí je Boží klid. Schodiště střeží sv. Václav a sv. Juda Tadeáš s knihou a kyjem. Kdysi tam byla i vesnice. Mnichov se zvala. Ale už dávno zanikla. Kolem jen pole, louky, les. Vleže tam i na Bezděz uvidíte.

Rodina mi dala za pravdu. Zašel jsem na obecní úřad, se starostou vybral místo a uzavřel smlouvu. Ptám se kolik? 1700 Kč na 10 let. To jste z levného kraje, garáž pro moje auto na Vinohradech stojí 3 tisíce měsíčně. Sekretářky to rozesmálo. Zaplatil jsem a pak jsme si já, žena i obě dcery dali víkendovou brigádu. Místo bylo zarostlé křovisky. Po dvou dnech práce přišla odměna. Krásný velký žulový kříž u náhrobní zdi. Uklidnilo nás to. První krok na životní finále byl odpracován. (Literát Jirka Peňás mě dokonce veřejně pochválil, že myslím na budoucnost opravdu důkladně…)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…