Chat Control
Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.
Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.
Sochy se staví v určité době s určitým cílem. Když se doba změní, mění se i vnímání soch. Ve starém Římě to řešili tím, že hlavy soch byly šroubovací a hlava se s novými časy prostě vyměnila. Staré sochy mohou přežívat do nových časů jako výpověď o své době. Osobně boj se sochami nemám za smysluplný, ve veřejném prostoru mohou koexistovat nep
Komentář na facebookovém profilu k tvorbě státního rozpočtu
Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí dotací na základě Programu podpory sportu a tělovýchovy pro rok 2020 v celkové výši 420 359 000 Kč. Hlavní proměnnou pro určení částky dotace je velikost mládežnické základny daného sportu.
Vychází další měsíční senátorský zpravodaj Miroslava Antla:
Ministerstvo zemědělství připravilo novelu mysliveckého zákona, jehož cílem je hlavně redukovat počty spárkaté zvěře.
Rozvolnění opatření proti pandemii koronaviru nás zajisté potěšilo.
Možná bychom měli začít více řešit současnost.
Komentář na facebookovém profilu k příčinám ekonomické krize
Jednou ze starých ekologických zátěží, které Pardubický kraj na svém území v posledních letech řešil, je areál bývalé Transporty Chrudim.
Český statistický úřad začne konečně zveřejňovat data o registrovaných partnerstvích i četnosti jmen a příjmení. Stalo se po urgencích pirátského poslance Ondřeje Profanta, který se problematikou jmen, statistiky a otevřených dat dlouhodobě zabývá.
Komentář na faebookovém profilu k hospodaření veřejnoprávní televize
Vážený pane profesore, jak dlouho ještě? Jak dlouho budete tolerovat toto (viz odkaz) https://www.ceskenoviny.cz/zpravy...
Masarykův okruh i letos zažije Grand Prix České republiky 2020. I přes veškeré snahy pořadatelů se však bude aktuální ročník konat bez účasti veřejnosti, a to z bezpečnostních důvodů souvisejících se situací kolem pandemie Covid-19.
Premiér Andrej Babiš se zúčastnil jednání předsedů vlád Visegrádské skupiny ve Varšavě a při této příležitosti předal předsednictví V4 Polsku. V rámci přípravy na mimořádné zasedání Evropské rady premiéři jednali o dlouhodobém rozpočtu EU.
Každé jednání je přeci o něčem, podpora je logicky za něco. Problém není sám o sobě objem deficitu, ale nač ono navýšení o dalších 200 miliard půjde. A tady vláda svou práci odbyla a nač peníze použije se nenamáhala parlamentu sdělit Povařžuji za úspěch našeho nátlaku na vládu, že musela objem navýšení výdajů v rozsahu 100 miliard specifikova
Do pěti let propojí městské části Praha 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo investiční záměr její stavby, celkové náklady se odhadují na 1,5 miliardy korun.