Funkce
Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?
Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?
Dobrý den i Vám. S lehkou nadsázkou se mi chce napsat, že posledních několik let neřeším jako regionální politik nic jiného, než že sháním lékaře a buduji kapacity v sociálních zařízeních. Ale vážně, samozřejmě, že to řada politiků řeší jako své priority, včetně mě. V Kraji Vysočina, kde žiji, jsme zavedli řadu podpůrných programů a opatření, abych
Absolutně odmítáme jakékoli zásahy státu a jeho orgánů do vysílání soukromých médií, která nefinancují občané - ať již přímo nebo formou daní přes státní rozpočet.Veřejnoprávní média jsou jiný případ. Dle již nyní platného zákona o České televizi a Českém rozhlase má stát, prostřednictvím Parlamentem volených rad, povinnost kontrolovat objekt
Dobrý den, jedná se pouze o doporučení Evropské komise. Výše daní z nemovitostí je v kompetencích národních států a nic se na tom nemění. Nemyslím si, že kroky směrem k federalizaci by byly nyní na pořadu dne - vyžadovaly by změnu smluv a souhlas všech zemí EU. Nyní by měla EU řešit úplně jiné věci, především svoji bezpečnost.S poz
Dobrý den, pane Nováku,v kontrolním rozpočtovém výboru musíme řešit nesrovnalosti bez ohledu na to, v jaké zemi k nim dochází. Svoji pozornost nyní zaměřujeme hodně na Slovensko, ale kontrolní misi jsme nedávno měli třeba i v Řecku nebo na Maltě. Jinak dotace se nedávají zdaleka jen zemědělcům - mohou být přiděleny i jiným osobám či třeba obc
Dobrý den,novela zákona vylučuje z možnosti účasti v AZ i europoslance. Teď se s tím bohužel nedá nic dělat.S pozdravem a přáním hezkého dneTomáš Zdechovský
Dobrý den,pravidla pro vstup do EU se měnit nebudou. Ukrajina bude samozřejmě muset splnit všechny podmínky, jaké musely splnit i ostatní země. Jednání jsou teprve na samotném začátku.S pozdravemTomáš Zdechovský
Nikdo opravdu nechce cenzuru, jedná se o pluralitu názorů a nikoliv jen o jediný "správný" názor, jako to probíhalo za minulé vlády a blokování alternativních webů. Kdokoliv projevil v médiích jiný, než vládou preferovaný názor, byl nálepkován za extrémistu, pro ruského trolla, a dokonce od Foltýna za svině. To nikdo nehodlá dělat, nicméně so
Zákony, které jsou nyní projednávány ve sněmovně sjednocují dříve privilegované občany s dočasnou ochranou, kteří mohou doslova vše bez trestu na úroveň běžné populace se všemi povinnostmi, a vymahatelností práva ČR. Samozřejmě že dojde na všechny, kteří dlouhodobě zneužívají náš sociální systém, ale to bude součástí jiných zákonů.
Starý hegemon jsou USA, vyzývající mocností je Čína. Běží poměřování sil bez přímé horké války. Jak to dopadne, nevím. NATO má pro malé státy smysl ve svém původním poslání - tedy kolektivní obrana v severoatlantickém prostoru, nikoliv jako podpora velmocí pro jejich útoky.
Pokud Václav Moravec lhal, tak je to lež a dezinformace je vlastně jen milejší název pro tyto lži. Zde jsou odkazy na lži v Otázkách Václava Moravce a o porušování zákona o svobodném přístupu k informacím Českou televizí.https://zdenekkoudelka.cz/www/article_detail.php?id=311https://zdenekkoudelka.cz/www/article_detail.php?id=310<
Ne, podvodníci jsou i mezi českými občany pobírajícími sociální dávky z veřejných rozpočtů.Pro nápravu jsme již jako SPD, i já osobně, udělali mnoho.Jsem spoluautorem návrhu na změnu zákona o pomoci v hmotné nouzi, který obsahoval 76 konkrétních opatření na zabránění zneužívání těchto dávek.Mnohé z těchto návrhů se propsali i do nového zákona o tzv
Dobrý den pane Knedlíku, ne - to si určitě nemyslíme. Přijde nám ale trochu jako chucpe, když naší dobročinnosti zneužívají cizinci. Věříme, že se nám chyby způsobené předchozí fialovskou vládou podaří napravit.S pozdravem,Josef Nerušil
Dobrý den, že u nás stále není přijat jako v jedné z mála evropských zemí zákon o všeobecném referendu je ostuda. My bychom si za SPD představovali, aby bylo možné vyvolat referendum o jakékoliv otázce, je však otázka, zda se nám pro takto široce pojatý koncept podaří sehnat dostatek politické podpory. V případě na
Počkejme na zveřejnění koncepce rozvoje AČR. Mimochodem armáda létala pro IZS zdravotnickou záchrannou službu v rámci pravidelného výcviku, proč spolupráci neobnovit. Mnoho letišť se dá využít i pro výcvik nových pilotů, ostatně kdysi Svazarm produkoval pro armádu potenciální armádní piloty.
Začnu od konce a musím souhlasit, že výjimky z daní dělají chaos a že je třeba jich mít co nejméně. Také daňové odpočty nejsou pro transparentnost vhodné. Jinak senioři již daně neplatí, pokud jsou již v penzi. Pokud pracují, pak dnes mají odpočty ze sociálního pojištění. Ale zvýhodnění pracujících důchodců se má měnit. Pro rodiny s dětmi kdy
Rozumím Vám. Referendum podporujeme právě proto, že lidé mají mít možnost se k zásadním věcem vyjádřit i mezi volbami. Není normální, aby se politici lidí ptali jen jednou za čtyři roky a pak jim říkali, že do dalších voleb mají mlčet. Zároveň ale říkáme jasně, že členství v EU a NATO zpochybňovat nechceme. Můžeme být k Bruselu tvrdší, mů
Dobrý den,ano, rozumím Vám a v podstatě máte pravdu. Také mě to unavuje a chápu, že pro člověka mimo Sněmovnu to musí působit úplně absurdně.Bohužel se z toho časem stal určitý politický zvyk. Koalice a opozice si podobné věci dělají navzájem podle toho, kdo je zrovna u vlády a kdo v opozici. Je
Dobrý den,rozumím Vaší obavě. Také bych nepodpořil zákon, který by měl komukoliv umožnit obcházet pravidla nebo zneužívat veřejné peníze.Podstata té změny je ale podle mě jinde. Současná úprava je příliš plošná a dopadá i na situace, kdy konkrétní politik o dané dotaci nebo zakázce vůbec nerozho
Dobrý den,rozumím tomu, že u veřejných funkcionářů mají být vyšší nároky na transparentnost. S tím obecně souhlasím. Zároveň si ale myslím, že v této konkrétní věci se paní ministryně už několikrát vyjádřila poměrně srozumitelně.Jsem jednoznačně proti jakémukoliv zneužívání veřejných prostředků,
Pěkný den,děkuji Vám za dotaz. Já se omlouvám, máte spoustu dotazů, v tomto vás poprosím, obraťte se na ministerstvo financí. Nechci Vám odpovídat pouze v obecné rovině. Patrik Nacher