Pane Seďo.
Nevím o tom, že by se některé dotazy na moji osobu mazaly. A mohu vám říci, že mám dotazů na svoji oosbu docela dost a odpovídám na každou.

Nevím o tom, že by se některé dotazy na moji osobu mazaly. A mohu vám říci, že mám dotazů na svoji oosbu docela dost a odpovídám na každou.
Máte pravdu v tom, že schválený zákon o zákazu chovu kožešinových zvířat je pouze prvním krokem. Pokud bychom chtěli účinně bojovat proti chovu kožešinových zvířat na světě, pak by bylo nutno zakázat dovoz kožešin. Což daný zákon neobsahuje. Takže značka Kara může být prozatím zachována.
To je váš názor, který vám neberu. Snažím se odpovídat na všechny dotazy a na základě mých informací. Pokud si myslíte, že je to propaganda, pak je to váš názor. Věrohodnost člověka i politika se neděje pouze hlasováním na PL či jinými hodnoceními. Věrohodnost je dána konkrétními činy toho daného člověka či politika. Za svými odpověďmi n
Já se za svoji práci nestydím, jelikož jsem v parlamentu od roku 2002. Ta zpackaná privatizace za české pravice proběhla před tímto období a vždy je třeba hodnotit kroky jednotlivých politiků objektivně na základě přesných informací. Nerad paušalizuji a proto je důležité, aby se hodnotili činy každého politika zvlášť. Ale přiznávám svoji odpo
Můžeme to nazývat otočkou či řetízkovým kolotočem, ale podle mého názoru jsou obé logické. Pokud existují a to nejen ve věci demise právní nejasnosti v ústavě, pak je třeba je řešit. Ale určitě to nebude řešeno do konce funkčního období této vládní koalice. Nemyslím si, že někdo účelově napadá pana prezidenta, protože jeho výklad a jeho chová
Je to dáno zákonem. A že se tyto náhrady nevyúčtovávají je to tím, že na nás za prvé neplatí Zákoník práce a za druhé, pokud by se vše vyúčtovalo, pak by nejen poslanci, ale zejména úředníci poslanecké sněmovny nic jiného nedělali. Ale jinak souhlasím s Vámi, že pokud má poslanec svoji kancelář, pak by tam měl být přítomen i fyzicky. Chápu, ž
Já nelžu. Přece je nutno vše posuzovat v komplexu. Přece odchod z politiky byl spojen s funkcí ministra financí. Tohle bylo přece jasné a je to stále jasnější. Ale souhlasím, že někdo může brát vyjádření pana ministra i jinak. Ale to přece nebylo jediné veřejné vyjádření A.Babiše, že neodejde z pozice ministra financí. Svůj názor změnil a
No v pořádku tohle opravdu není, ale nikoliv z pohledu poslaneckých náhrad, ale z pohledu styku se svými voliči. Ale zároveň platí, že každý si může nahlásit adresu trvalého pobytu, kam mu mimo jiné chodí korespondence z poslanecké sněmovny. Nicméně zákon nehovoří o trvalém pobytu, ale o umístění regionální poslanecké kanceláře. Takže p
Doporučuji si přečíst vystoupení předsedy vlády B.Sobotky k bodu Privatizace OKD. Vystoupení najdete na www.psp.cz u poslance B.Sobotky. Tam se dozvíte, jak to vlastně bylo s tou doprivatizací 46% majetku OKD a jak to bylo s tou smlouvou i s článkem o prodeji bytů OKD. Naopak to byl bývalý ministr financí Sobot
To je dotaz na pana ministra Zaorálka. Já nechci spekulovat, ale pravdou je, že všechny západní země ročně přijímají cizince. Tím důvodem je skutečnost, že demografický vývoj v těchto zemích je značný problém z důvodu pracovní síly, která začíná scházet. Co se týče povinných kvót, pak v ČR je 12 uprchlíků a žádný další nebude. Ale do ČR přece
Nevím, zda to je lež od Bakalů, jak tvrdíte, ale já jsem tuto informaci obdržel od řady redaktorů a novinářů, kteří nejsou spřízněni s Hospodářskými novinami. A jak znám pana prezidenta a jeho vazby na A.Babiše, tak těmto informacím věřím. Já jsem o tom s panem Sobotkou nemluvil, ale hovořil jsem s někým z jeho okolí. Mně se zdá logické a jed
Nevím, ale pokud jsem si vyložil danou posloupnost, tak možná, že některé výroky předběhly dané konkrétní situaci. To připouštím. Ale ta tolik kritizovaná otočka pana premiéra je logická, protože negativní roli opravdu sehrál pan prezident Zeman. Prostě jeho nenávist vůči B.Sobotkovi přebila jeho zodpovědnost státníka. Celá republika to viděl
Povolání politik neexistuje, to je volená funkce, která vychází z platné Ústavy ČR a z dalších zákonů. Státní správu řídí státní tajemník a protože u nás platí služební zákon, tak ten definuje státní úředníky, včetně odborných náměstků. Ministři a političtí náměstci jsou politici a ti mají politickou odpovědnost. Ta je na rozdíl od odpovědnos
Nejprve k Benešovým dekretům. Ty jsou součástí našeho právního řádu a proto je nutno je nejen zachovat, ale ostře se proti takovým "nápadům" , jako ten Maďarský , ohradit. Proto jsem veřejně zkritizoval návštěvu ministrů KDU-ČSL na sněmu Sudetoněmeckého krajanského sdružení, protože nehájí národní zájmy ČR. Tohle je třeba si uvědomit, když ho
Nevím, ale já si nepamatuji, že by předseda vlády sliboval podání žaloby kvůli migračním kvótám. Právě naopak, vždy ji odmítal. Co se týče mýtného na dálnicích, tak si opravdu nevzpomínám, že by ČR vyhrožovala Německu podáním žaloby. Zřejmě čteme každý jiné informace a z nich usuzujeme jiné závěry. Osobně si myslím, že je lepší diplomatická j
Volební program je hotov a bude představen veřejnosti 17.6. Pokud vím, tak těch muslimů v naší zemi máme opravdu málo a těch 12 uprchlíků z povinných kvót nikoho neohrožuje. Vy pletete, asi záměrně, povinné kvóty, které od samého počátku kritizujeme s přerozdělovacím mechanismem, na základě dohody mezi EU a Tureckem. Naše vláda přece od saméh
Já nelžu a již jsem Vám sdělil, že platná Ústava ČR a její výklad je stále stejný. Pokud někdo šíří nepravdy, pak je to jeho problém a ne problém můj. B.Sobotka byl postaven při podání demise před dva problémy. Tím prvním byla dohoda mezi prezidentem M.Zemanem a A.Baišem, která vyvrcholila při osobním rozhovoru mezi prezidentem a premiérem na
Ne, volič je suverén. ČSSD, jak každá politická strana určitě udělala mnoho chyb. Ne nadarmo se říká, že kdo nic nedělá, nic nepokazí. Ale nesouhlasím s tím, že vše zavinil předseda B.Sobotka. Já bych naopak řekl, že je úspěšným předsedou úspěšné vlády, která napravila drtivou většinu pravicových experimentů, která zvýšila většině občanů živo
Nemohu souhlasit s vaším příměrem. Boj s mezinárodním terorismem se odehrává nejen v Iráku či Sýrii v rámci mezinárodní koalice proti ISIL, ale i v Afghánistánu proti Talibanu a dnes i teroristickým organizacím na základě Al.Kajdy. Souhlasím s názorem, že je problém, když zahynou nevinní civilisté. Ale v případě například leteckých útoků demokratic
Podle posledních průzkumů veřejného mínění to moc nevypadá, že by si ČSSD nějak pomohla vládní krizí. Problém v možné soudní žalobě byl jiný. A to výklad Ústavy ČR panem prezidentem M.Zemanem, kdy on tvrdil a to veřejně, že demise premiéra není demisí celé vlády. A to byl důvod, proč se uvažovalo o žalobě. Dnes je situace jiná, protože premiér poda