Proces ničení
Článek reaguje na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že USA odstupují od Pařížské klimatické dohody. Poukazuje na to, že nechrání pracovní místa, ale globální kapitalismus ze kterého mají USA největší profit.
21
Článek reaguje na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že USA odstupují od Pařížské klimatické dohody. Poukazuje na to, že nechrání pracovní místa, ale globální kapitalismus ze kterého mají USA největší profit.
Článek analyzuje vztah nadnárodní kapitalistické elity, vojenského paktu NATO a možný nástup fašismu 21. století (tzv. korporátního fašismu).
Článek se zabývá současným úpadkem hodnot nejen v našem, ale i světovém měřítku.
Článek rozebírá vztah nevládních neziskových organizací a jejich soukromých donátorů, kteří je používají k likvidaci státu.
Článek analyzuje vztah soukormého kapitálu, který přispívá neziskovým organizacím, a jejho snaze oslabovat stát.
Článek rozebírá současnou podobu neziskových organizací a jejich vztah k záměrnému oslabování národního státu jako celku.
Článek reaguje na nedávné teroristické útoky. Hledá souvislosti s globalizací, individualismem a kapitalismem.
Článek předkládá možnosti, jak zamezit odlivu kapitálu z našeho území do zahraničí. Reaguje na poslední čísla, že z naší republiky na dividendách do zahraničí odteklo 289 miliard korun.
Článek se věnuje zrušení regulací na uhlík v USA, dalším dopadům nárůstu těžby nerostných surovin a celkovému stavu planety Země.
Článek představuje argumenty pro vyjmutí státních firem z registru smluv. Rovněž kritizuje současné nastavení zákona o regsitru smluv.
Předložený esej se věnuje novému pojetí světa v jeho proměnách díky globalizačním tlakům.
Článek pojednává o vztahu migrace obyvatel, globálního kapitalismu a nárůstu populistických stran v Evropě.
Článek analyzuje současný globální svět ve vztahu k jeho systémovým rizikům.
Článek pojednává o vztahu virtuálního (alternativního) a reálného světa. Poukazuje na příčiny, proč často utíkáme do světa, který je utvářen na sociálních sítích.
Článek se zabývá novým stavebním zákonem a vztahu k nevládním ekologickým organizacím.
Článek pojednává o vztahu dnešní výkonové společnosti, volného času a nezaměstnanosti, kterou může způsobit masový nástup automatizace.
Článek analyzuje vztah státních podniků, které mají být v registru smluv a neziskových organizací, které v regsitru smluv jakožto příjemci veřejných peněz být nemají.
Článek rozvíjí hypotézu, že za globální oteplování je zodpovědný globální kapitalismus.
Článek analyzuje nápady hnutí ANO zredukovat Ústavu ČR. Kritizuje ústavní populismus tohoto hnutí.
Článek analyzuje současnou podobu registru smluv a zároveň vysvětluje, proč jsem (i celý poslanecký klub KSČM) podpořil vyjmutí státních firem z registru smluv.