Jablonec hostí zahraniční studenty

20.03.2013 7:35

Jablonec se v těchto dnech hemží zahraničními studenty. Na návštěvě uměleckoprůmyslové školy je 8 studentů odborné šperkařské školy z Neu Gablonz v Kaufbeuren. Gymnázium U Balvanu zase hostí italské, španělské a polské účastníky evropského projektu Comenius - Tales for Peace.

Jablonec hostí zahraniční studenty
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Primátor Petr Beitl na jablonecké radnici přijal obě zahraniční návštěvy. Zatímco němečtí šperkaři a medailéři se vešli do dvou řad židlí v obřadní síni, 90 účastníků Tales for Peace se málem nevešlo do velkého zasedacího sálu.

Studenti německé školy se na dvoutýdenní praxi na umělecké průmyslovce blíže seznámili s medailérským řemeslem a měli i možnost vytvořit sádrové odlitky vlastních návrhů.  Kromě výtvarné činnosti ve škole, navštívili také Muzeum skla a bižuterie nebo Českou mincovnu a vydali se i do nedalekého Liberce.

Setkání čtyř partnerských škol v rámci projektu Tales for Peace se koná každý rok v jiném městě, letošní týdenní setkání se odehrává v Jablonci a Gymnázium U Balvanu připravilo pro své hosty bohatý program, ve kterém nechybí seznámení s českými velikonočními tradicemi, návštěva Prahy, Harrachova a Comenius Festival, což je komponovaný kulturní program, ve kterém se představili účastníci projektu ze všech čtyř zemí.

„Návštěvy mladých lidí ze zahraničí v Jablonci velmi vítám, těší mě, že se spolupráci, ať už v rámci partnerství mezi městy nebo v rámci Evropské unie, daří rozvíjet. V době mých studentských let byly vzájemné návštěvy tohoto typu nemyslitelné, dnes je to běžná věc a je to tak dobře,“ řekl primátor Beitl, který obě zahraniční návštěvy pozdravil a podpořil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mestojablonec.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín

13:09 SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín

V noci dne 11.10.2019 proběhlo cvičení, jak by v případě teroristického útoku, probíhala dekontamina…