Kampaň zelených: Žádné buřty s pivem, ale kondomy a čaj

01.05.2010 6:34

My si voliče za levné pivo nekupujeme, říkají zelení. V kampani se Strana zelených spoléhá na zelený čaj a prezervativy.

Kampaň zelených: Žádné buřty s pivem, ale kondomy a čaj

Strana zelených se ohledně předvolebních dárků drží sortimentu, který ji před čtyřmi roky vynesl do Poslanecké sněmovny. Takže zatímco se velké strany předhání, která na mítincích vytočí více sudů piva, u stánků zelených se rozdávají prezervativy a zelený čaj.

Stejně jako při kampani v roce 2006 i letos doprovází balíčky s prezervativy humorné slogany „Politika s nasazením!" či "Odpovědnost v každé pozici".

„My naše voliče na pivo za dvě koruny nelákáme," rýpl si do kampaně sociálních demokratů mluvčí zelených René Kubášek. „Možná, že někde v krajích, se nějaké to občerstvení příležitostně objeví, ale spíš si dokážu představit čajovnu, než výčep," řekl v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz.

Trička a tašky

Zelení navíc po vzoru TOP 09 či ODS připravují nový sortiment do svého obchodu. Novinkou mají být trička a tašky, jejichž design navrhovali mladí umělci. „V menším množství budeme rozdávat i zelené zápalky a tužky, jako v roce 2006," doplnil Kubášek.

Úplnou novinkou v kampani je čtyřiadvacetihodinový maratón předsedy strany Ondřeje Lišky. Kampaň zahájil Liška v sobotu ráno ve vestibulu metra Dejvická a po nočním turné po pražských klubech kampaň zakončí v nedělních časných hodinách.

"Chceme tímto způsobem ukázat, že Strana zelených má ke svým voličům blízko, a že předvolební kampaň lze dělat netradičním a zajímavým způsobem," řekl k tomu lídr pražské kandidátky zelených Liška.

Čtěte také:


Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…