ODS se bojí pádu vlády. Tluchoř by ji mohl položit

28.08.2012 18:19

Petr Tluchoř a občanští demokraté kolem něj vážně uvažují nad tím, že nepodpoří zvýšení daní pro bohaté. To by pak mohlo znamenat, že by se přiblížil i pád vlády. Bez podpory Tluchoře a poslanců, kteří se s ním vymezují proti některým krokům Petra Nečase, by vláda neustála hlasování o důvěře.

ODS se bojí pádu vlády. Tluchoř by ji mohl položit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

"Tluchoř to chce vážně držet a nehlasovat pro to," uvedl pro server Aktuálně.cz politik z vyššího vedení ODS, který ale nechtěl být jmenován. "V tuto chvíli je to opravdu reálná varianta," podpořil ho další. Podobně hovoří i třetí zdroj: "Vážně si s tou myšlenkou pohrávají, ale není to definitivní."

Do odmítnutí vyššího zdanění a následně možná i důvěry vládě je zapojen jak Petr Tluchoř, tak i lidé kolem něj a zákulisí ODS. O situaci údajně hovořilo i vedení TOP 09, byť neformálně.

Místopředseda Miroslav Kalousek to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. "Garantujeme za TOP 09 všech 41 hlasů pro společné vládní návrhy, koaličně dohodnuté. A logicky očekáváme od ODS totéž," prohlásil.

Sněmovna bude jednat příští týden. Někteří občanští demokraté však již teď deklarovali, že se zvýšením daní nesouhlasí. Tluchoř však na dotazy ohledně jeho podpory nereagoval. "Bez této legislativy není možné další snižování deficitu státního rozpočtu," míní ministr financí Kalousek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI k novele zákona o potravinách, která mj. řeší dozorové kompetence v restauracích

15:06 SZPI k novele zákona o potravinách, která mj. řeší dozorové kompetence v restauracích

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) podporuje pozměňovací návrh k novele zákona o potr…