Pehe napsal kriticky o Klausovi. Je to škůdce, bouří D.O.S.T.

24.10.2010 17:11

Politolog Jiří Pehe v pátek představoval svou novu knihu „Klaus – Portrét politika ve dvaceti obrazech". Několik členů sdružení Akce D.O.S.T přišlo před kavárnu, kde knihu představoval s transparenty, na nichž Peheho označovali za zemského škůdce.

Pehe napsal kriticky o Klausovi. Je to škůdce, bouří D.O.S.T.

Dlouholetý kritik Václava Klause vydal knihu, v níž se snaží kriticky popsat důležité Klausovy kroky. Snažil se svůj názor upozaďovat. Je prvním člověkem, který se odvážil napsat o Klausovi kritickou knihu. A hned se mu za to dostalo urážek.

Příznivci sdružení Akce D.O.S.T začali demonstrovat před kavárnou, kde představoval svou knihu „Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech". Přinesli transparent, na němž Peheho označili za „zemského škůdce". Stejné heslo na ulici vykřikovali. Peheho osočili, že je „kolaborantem s Evropskou unií" a „vlastizrádcem".

Knihu ani nečetli ale demonstrují proti ní

V rozhovoru pro ČTK však uvedli, že jeho knihu o Klausovi nečetli, nemůže v ní ale prý být nic jiného než pomluvy. „Co také jiného od Peheho čekat," řekl jeden z demonstrantů.

"Něco tak hluboce nedemokratického, jako je protest proti knize, navíc lidí, kteří tu knihu nečetli, nemůže zůstat bez komentáře," řekl Jiří Pehe Deníku Referendum.

Klaus chátrá. A jediným autorem knih o Klausovi

Pehe knihu vydal hlavně proto, že knihy o Klausovi zatím píše především Klaus sám. „Za dvacet let o něm nevyšla žádná kritická studie," zdůraznil Pehe. Klaus je přitom podle něj ústřední postavou české politiky a jeho dráha odráží vývoj demokracie v Česku. „Je to člověk, který stál u všeho podstatného, co se tady za dvacet let stalo, v dobrém i špatném," prohlásil.

V knize napsal, že Klaus v poslední době politicky i intelektuálně chátrá. Snaží se na sebe upozorňovat pouze kontroverzemi a mnohdy si vybírá bizarní témata. "Když si ale vybere vážná témata, tak se vyplatí mu naslouchat," podotkl Pehe s tím, že například nynější problémy eurozóny Klaus poměrně přesně předpovídal.

Více:

Foto:pwf.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

10:35 Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

Ve čtvrtém největším parlamentním subjektu to začíná vřít. Vedení Okamurova hnutí SPD zrušilo celou …