Šéf VZP připustil chybu. Je švýcarská firma důvěryhodná?

07.10.2011 10:56

Ředitel VZP Pavel Horák připouští, že v případě převodu části akcií neznámé švýcarské firmy měl informovat dřív. Přesto trvá na tom, že celá transakce je bezpečná. Existuje však i možnost, že projekt elektronických zdravotních knížek IZIP bude zcela zastaven. Sama VZP má totiž problémy.

Šéf VZP připustil chybu. Je švýcarská firma důvěryhodná?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Ředitel VZP Pavel Horák připustil, že udělal chybu, když o koupi akcií neznámé švýcarské firmy informoval teprve nedávno. Trvá ovšem na tom, že jde o bezpečnou transakci, mimo jiné proto, že zatím není nic definitivní a VZP švýcarskou společnost se sídlem v Curychu ještě prověřuje. Zprávu přinesl server Aktuálně.cz.

Vše o projektu IZIP čtěte ZDE

"I když byly kupní smlouvy podepsány, jsou akcie v advokátní úschovně do doby, než si VZP prověří vše, co pokládá za důležité," píše šéf pojišťovny členům správní a dozorčí rady. Dopis má deník Aktuálně.cz k dispozici. Pokud akcie nebudou od devadesáti dnů vyzvednuty z úschovny, obchod bude automaticky anulován. VZP se snaží mimo jiné zjistit, zde nejde jen o fiktivní společnost.

Poslanec ČSSD Jaroslav Krákora k tomu dodává, že je aktuálním vývojem překvapen, ale zatím se nedomnívá, že situace nazrála k odchodu ředitele. Poslanec Věcí veřejných Radim Vysloužil je ale přesně opačného názoru.

Je to nahnuté

Existuje i možnost, že projekt elektronických zdravotních knížek bude zastaven jako neefektivní, přestože na jeho realizaci obdržela VZP nemalé sumy, sama se potácí ve finančních problémech. Do konce roku plánuje propustit osm set zaměstnanců.

"V rámci pilotního projektu je třeba doložit, že projekt IZIP je schopen generovat úspory a zvýšit efekt kvality poskytované péče. Pokud by projekt kvality neprokázal, je třeba jej přehodnotit, případně zcela zastavit," uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Psali jsme:
Rozhlas: VZP investovala miliardu do projektu IZIP. Pacienti ale ostrouhali
Mořský koník, VZP a IZIP: Rath kvůli tomu exhiboval před kamerou
VZP nemocnicím: Když snížíte počet lůžek, dostanete stejně peněz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

22:30 Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omam…