Spolková země Dolní Sasko uzavřela smlouvu s T-Systems

20.12.2012 11:12

Německá spolková země Dolní Sasko vyčlenila provoz svého IT do společnosti T-Systems. Příslušný rámcový kontrakt, o kterém se rozhodlo v celoevropském výběrovém řízení, má hodnotu 280 miliónů eur.

Spolková země Dolní Sasko uzavřela smlouvu s T-Systems
Foto: red
Popisek: T-Systems

Společnost T-Systems bude v první fázi modernizovat, standardizovat a poté provozovat asi 7 500 pracovišť státní správy v celém Dolním Sasku, Berlíně i Bruselu. Kontrakt uzavřený na 12 let zahrnuje možnost zvýšit počet provozovaných pracovišť až na 33 000.

Společnost T-Systems v první fázi převede stávající počítačové systémy spolkové země na standard Windows 7/Office 2010. Služby pokrývají rovněž periférie jako monitory, tiskárny a další IT techniku.

„Naším cílem je uvést veškerou výpočetní techniku na nejvyšší v současnosti dostupnou technickou úroveň a mít stejně vysoký standard služeb na všech místech,” uvedl dolnosaský ministr vnitra Uwe Schünemann.

„Těší nás, že můžeme posílit spolupráci se spolkovou zemí Dolním Saskem, která je naším smluvním partnerem v oblasti pevných a mobilních sítí a IT služeb již od roku 1994. Uzavření tohoto kontraktu je dalším článkem řetězu našich úspěšných vztahů se státní správou v Německu,” podotkl Reinhard Clemens, generální ředitel T-Systems a člen představenstva Deutsche Telekomu.

O společnosti T-Systems

T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby systémové integrace, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky a veřejnou správu.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky s podporou inovativních řešení pro propojenou budoucnost obchodu a společnosti. Skupina má 48.200 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2011 činily 9,2 miliardy eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

O skupině Deutsche Telekom

Skupina Deutsche Telekom je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných ICT služeb pro více než 129 miliónů mobilních zákazníků, 36 miliónů zákazníků fixních služeb a více než 17 miliónů širokopásmových služeb. Skupina poskytuje produkty a služby pro pevné i mobilní sítě, internetové a IPTV zákazníky. Pro firmy zajišťuje skupina širokou škálu ICT řešení. Deutsche Telekom působí ve více než 50 zemích světa a má 247.000 zaměstnanců. Tržby generované v roce 2011 dosáhly výše 58,7 miliardy eur, z toho více než polovina mimo Německo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Česká republika nemá účinná daňová opatření, která by pomohla splnit cíle v ochraně klimatu

9:10 NKÚ: Česká republika nemá účinná daňová opatření, která by pomohla splnit cíle v ochraně klimatu

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil finanční a daňová opatření z let 2015 až 2018, která by měla ČR pom…