Tejc chtěl po Dobešovi platy úředníků. Odpověď: To nejde

16.10.2011 10:58

Informace o platech úředníků resortu školství chtěl slyšet poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) a k jejich zveřejnění vyzval Josefa Dobeše (VV) prostřednictvím interpelací. Dobeš ale zveřejnil jen některé z platů. Své podřízené chrání tvrzením, že informace o jejich platech nelze považovat za věci veřejné.

Tejc chtěl po Dobešovi platy úředníků. Odpověď: To nejde
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Josef Dobeš

Platy nejvyšších státních úředníků. Toto téma hýbe českou politickou scénou už několik měsíců. Zákon o svobodném přístup k informacím říká, že ministři musí zveřejňovat informace o platech nejvyšších úředníků, přesto to odmítají. Porušují zákon i navzdory rozhodnutí soudů, které ke zveřejnění platů také vyzvaly. Ministr školství Josef Dobeš (VV) odmítl platy svých úředníků prozradit dokonce i poslancům. Informuje o tom server aktuálně.cz.

Stotisícové platy nejsou výjimkou

Informace o platech úředníků resortu školství chtěl slyšet poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) a k jejich zveřejnění vyzval Dobeše prostřednictvím interpelací. Dobeš ale zveřejnil jen některé z platů. Dosud tak nikdo neví, kolik berou např. ředitelé jednotlivých odborů ministerstva školství. Dobeš své podřízené chrání tvrzením, že informace o jejich platech nelze považovat za věci veřejné.

„V odpovědi na interpelaci šéf resortu uvedl, že jeden z náměstků (označený jako C) obdržel ve druhém pololetí roku 2010 odměnu 387 tisíc korun, další náměstek (B) pak 259 tisíc korun a náměstek F 250 tisíc korun. Dobeš neuvádí přesně, za jaké skutečné období byly odměny uděleny a upozorňuje také, že některé z nich rozdala ještě jeho předchůdkyně Miroslava Kopicová," píše server.

Související:

Vládní úředníci berou víc než prezident. Hodně přes 100 tisíc

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

11:34 Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

Známá pražská advokátka a bojovnice proti byrokratickému Bruselu Klára Samková, poslanec Volný, co o…