Ale spíš než o klasickou partaj by mohlo jít podle Jelínka o „občanskou kandidátní listinu“, kde by se našlo místo pro lidi z iniciativy ProAlt, odboráře, enviromentalisty, protikorupčníky a lidskoprávníky. Mohla by na nich být i zvučná jména osobností, jako je Táňa Fischerová nebo levicoví intelektuálové typu Ilony Švihlíkové.
Alespoň tak to psal Jelínek minulý týden v deníku Právo, kde poznamenal, že úvahy o založení moderní levicové strany či volebního hnutí zesílily po březnovém sjezdu ČSSD, kde se ukázalo, že v sociální demokracii podobní levicoví aktivisté nemají příliš zastání. „A práce na zhmotnění dosud amorfní vize se rozbíhají," poznamenal dokonce Jelínek.
Podle analytiků je však možné rozčarování u pravicových voličů a touha po důstojném životě pro střední vrstvy vlivnější koncept než alternativní moderní levice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
Přesně před rokem se na obrazovkách TV Prima objevil nový dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi…
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024