Baron Prášil restaurovaný s podporou Fondu kinematografie patří k nejlepším Blu-Ray vydáním roku 2017

06.01.2018 22:30

Film Baron Prášil, jehož restaurování podpořil Státní fond kinematografie, získal uznání v britském magazínu Sight & Sound, kde jej oslovení kritici a restaurátoři ocenili mezi nejlepšími restaurátorskými počiny roku.

Baron Prášil restaurovaný s podporou Fondu kinematografie patří k nejlepším Blu-Ray vydáním roku 2017
Foto: SFK
Popisek: Státní fond kinematografie, logo
reklama

Státní fond kinematografie podpořil restaurování filmu v roce 2015 v rámci projektu s názvem „Čistíme svět fantazie“. Projekt zaštiťuje Muzeum Karla Zemana a kromě Barona Prášila zahrnuje také restaurování snímků Vynález zkázy a Cesta do pravěku. Na celý projekt udělila Rada Fondu dotaci ve výši 700 tisíc korun. „Jsme velmi rádi, že udělení podpory filmům Karla Zemana vyústilo v takto kvalitně odvedenou práci. Svědčí to o tom, že české filmové dědictví může získat nový život i mezinárodní uznání, pokud je v dobrých rukou,“ říká ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková. Podle Rady Fondu, která o dotacích rozhoduje, byl projekt skvěle připraven. „Ocenili jsme kromě samotného restaurátorského týmu také komplexní přístup k distribuci – filmy z tohoto projektu se dostávají do široké distribuce, realizační tým dobře pracuje také s dětským publikem a školami,“ dodává předseda Rady Fondu Přemysl Martinek.

Kritici oceňovali na Blu-Ray edici Barona Prášila také doprovodné materiály, kterými je disk opatřen. Jedním z nich je dokument o tvůrci Karlu Zemanovi s názvem Filmový dobrodruh Karel Zeman. Tento snímek taktéž vznikl s podporou Státního fondu kinematografie, kdy Rada rozhodla o udělení dotací ve třech okruzích – výroba, distribuce i propagace – a udělila mu celkem 600 tisíc korun.

Restaurování filmu realizovalo studio UPP ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana, Nadací české bijáky a Českou televizí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

22:11 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval s účinností od 27. října 2020 prvního zástupce generálního …