Baron Prášil restaurovaný s podporou Fondu kinematografie patří k nejlepším Blu-Ray vydáním roku 2017

06.01.2018 22:30

Film Baron Prášil, jehož restaurování podpořil Státní fond kinematografie, získal uznání v britském magazínu Sight & Sound, kde jej oslovení kritici a restaurátoři ocenili mezi nejlepšími restaurátorskými počiny roku.

Baron Prášil restaurovaný s podporou Fondu kinematografie patří k nejlepším Blu-Ray vydáním roku 2017
Foto: SFK
Popisek: Státní fond kinematografie, logo

Státní fond kinematografie podpořil restaurování filmu v roce 2015 v rámci projektu s názvem „Čistíme svět fantazie“. Projekt zaštiťuje Muzeum Karla Zemana a kromě Barona Prášila zahrnuje také restaurování snímků Vynález zkázy a Cesta do pravěku. Na celý projekt udělila Rada Fondu dotaci ve výši 700 tisíc korun. „Jsme velmi rádi, že udělení podpory filmům Karla Zemana vyústilo v takto kvalitně odvedenou práci. Svědčí to o tom, že české filmové dědictví může získat nový život i mezinárodní uznání, pokud je v dobrých rukou,“ říká ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková. Podle Rady Fondu, která o dotacích rozhoduje, byl projekt skvěle připraven. „Ocenili jsme kromě samotného restaurátorského týmu také komplexní přístup k distribuci – filmy z tohoto projektu se dostávají do široké distribuce, realizační tým dobře pracuje také s dětským publikem a školami,“ dodává předseda Rady Fondu Přemysl Martinek.

Kritici oceňovali na Blu-Ray edici Barona Prášila také doprovodné materiály, kterými je disk opatřen. Jedním z nich je dokument o tvůrci Karlu Zemanovi s názvem Filmový dobrodruh Karel Zeman. Tento snímek taktéž vznikl s podporou Státního fondu kinematografie, kdy Rada rozhodla o udělení dotací ve třech okruzích – výroba, distribuce i propagace – a udělila mu celkem 600 tisíc korun.

Restaurování filmu realizovalo studio UPP ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana, Nadací české bijáky a Českou televizí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…