Celní správa: S kvízomaty si v Jihlavě nedají pokoj

23.10.2018 18:06

Celní správa úspěšně bojuje s ilegálním hazardem a v rámci České republiky je v tažení proti němu jedním z nejaktivnějších Celní úřad pro Kraj Vysočina.

Celní správa: S kvízomaty si v Jihlavě nedají pokoj
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Od začátku roku 2018 provedli celníci na Vysočině 66 kontrol hazardu a odhalili 23 nelegálních heren. V nich zajistili dohromady 138 nepovolených výherních automatů. A několik heren celníci „vyčistili" od nelegálních hracích přístrojů opakovaně.

Tak jako například v minulém týdnu v Jihlavě, kde ze dvou podniků v centru krajské metropole odvezli dohromady 15 takzvaných kvízomatů. „Tyto výherní hrací přístroje druhé generace se snaží tvářit jako vědomostní hra, ale přitom připisují výhru, či prohru bez ohledu na řešení úkolu. Proto jsou tedy nelegální," vysvětluje Richard Zeman, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina.

V herně v Palackého ulici zadrželi celníci nelegální kvízomaty už v březnu, v podniku v Havlíčkově ulici je zajišťovali dokonce týden před zatím posledním zabavením. S provozovateli bylo zahájeno správní řízení. Přestože jim za hrubá porušení zákona o hazardních hrách hrozí vysoká pokuta až do výše 50 milionů korun, neodrazuje je to od hazardní recidivy. „Zřejmě si myslí, že když u nich už jedna kontrola byla, tak nemůže po krátké době přijít další. To jsou ovšem na omylu. Celní správa bude v tažení proti nelegálnímu hazardu dál důsledně pokračovat," zdůrazňuje mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zaslal dopis generálnímu řediteli ČT

17:18 Hrad: Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky zaslal dopis generálnímu řediteli ČT

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaslal dopis generálnímu řediteli České telev…