Od roku 1967 dodnes navštívilo poradnu zhruba 150 000 klientů, realizováno bylo cca 700 000 konzultací. Poradna má nyní 10 pracovišť, její tým tvoří 27 psychologů, dvě sociální pracovnice a právnička, externě psychiatr a další dva právníci.
„Poradna je nízkoprahové zařízení, není třeba doporučení, stačí se jen telefonicky objednat. Služby jsou ze zákona bezplatné, pracovníci poradny jsou vázáni povinnou mlčenlivostí, klient má právo vystupovat i anonymně. V poradně výrazně převažuje spontánní klientela (zhruba 90% klientů) – iniciátorem kontaktu s poradnou je přibližně v 50% případů žena, ve 30% muž, ve 20% oba společně. U dalších zhruba 10% z celkového počtu klientů, je iniciátorem instituce. Například soud.
Za prvních devět měsíců letošního roku vyhledalo poradenskou pomoc 2952 klientů (z toho 1745 žen); 237 klientů se dostavilo na doporučení soudu nebo OSPODu. Bylo jim poskytnuto celkem 14 062 konzultací. Převažovala v nich tématika párová (6654 konzultací) a rodinná (4732 konzultací)“, řekl Petr Šmolka.
„Vážím si práce naší poradny. Vyrovnat se se složitou životní situací s odbornou pomocí našich pracovníků je mnohdy poslední šancí. Ale poradenským cílem není vždy harmonizace vztahů. V některých případech jím může být i slušné ukončení vztahu a funkční uspořádání porozvodových, nebo porozchodových vztahů tak, aby reflektovaly zájmy zejména nezletilých dětí“, řekl Tomáš Ján.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva