Druhou cenu získali mladí Dánové, kteří ve svém euroskeptickém městě zorganizovali akci na zlepšení vnímání EU. Na třetím místě se umístil webový portál z Nizozemí, kde jeho přispěvatelé píší své příběhy o Evropě. Ocenění si vítězové převzali z rukou místopředsedkyně Evropského parlamentu Sylvie Guillaume během slavnostního ceremoniálu, který se konal v úterý 23. května v německém městě Cáchy.
Cena Karla Velikého pro mladé Evropany
Evropská cena Karla Velikého pro mládež má za cíl podporovat rozvoj evropského povědomí mezi mladými lidmi a jejich smysl pro evropskou integraci. Je udělována projektům, které podporují vzájemné porozumění, posilují rozvoj společného povědomí o evropské identitě a nabízejí praktické příklady soužití Evropanů jako jednoho společenství.
Pozvánku na slavnostní předávání ceny dostali zástupci všech 28 projektů, které vyhrály národní kola. Vítězné týmy za celou EU získaly peněžní ceny v hodnotě 7500, 5000 a 2500 eur.
Letošní vítězové
První místo: "Erasmus evening" - Polsko
Erasmus evening je rozhlasová show pro studenty o programu Erasmus, která byla vysílána na studentském internetovém rádiu v Poznani. Tvůrci pořadu si jako hosty zvali buď mladé Poláky studující v zahraničí, nebo zahraniční studenty studující v Polsku. Témata byla různá, mluvilo se například o tom, jak vyplnit přihlášku, jaké jsou rozdíly mezi univerzitami a jaké uplatnění mají jejich absolventi, ale také o tom, jak si najít bydlení a jiných praktických věcech spojených se studiem v zahraničí.
Druhé místo: "Re-discover Europe" - Dánsko
Re-discover Europe je událost, která se konala během dvou různých dní - 6. a 9. května 2016 v euroskeptické městě Aalborg na severu Dánska. První den kráčeli ulicemi města lidé nesoucí vlajku EU. Na konci průvodu byla "multikulturní vesnice", kde se mohli obyvatelé města dozvědět více o jeho rozmanitosti. Druhý den, 9. května, u příležitosti Dne Evropy, se zde konalo několik akcí na zvýšení povědomí o EU. Jejich součástí byly "EU talks", přednášky inspirované slavnými TED talks a na závěr "EU street party".
Třetí místo: "Are we Europe" - Nizozemí
Are we Europe je webstránka, kde mladí lidé přispívají svými články, fotografiemi a videi a zprostředkovávají, co pro ně znamená být Evropanem. Tvůrci webu věří, že v dnešní době, kdy je Evropa médii a některými lidmi vykreslována jako něco škodlivého, je důležité zapálit pro ni mladé lidi a ukázat čtenářům, že EU mohou vnímat i jinak než negativně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Ke zvýšení porodnosti
Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...
Další články z rubriky

7:14 Česká pošta: Novou známku Europa zdobí hlava Kelta z archeologické sbírky Národního muzea
Asociace veřejných evropských poštovních operátorů PostEurop vyhlásila letošním společným tématem ev…
- 22:03 Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty
- 19:15 Policie ČR: Ředitel Pyrotechnické služby byl jmenován brigádním generálem
- 16:08 Úřad vlády: Vláda udělila souhlas s podpisem dohody na výstavbu nových jaderných bloků, jakmile to bude možné
- 13:21 Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu
- 12:55 Trvalý dopad prezidenta Trumpa na trh s kryptoměnami