Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu

09.05.2025 13:21 | Tisková zpráva

Svět stojí před důležitou výzvou. Informační manipulace, šířené záměrně s cílem ovlivňovat veřejné mínění a oslabovat demokracie, se staly jedním z největších globálních rizik.

Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí proto publikuje novou brožuru Informační manipulace Kremlu. Tento materiál vznikl jako doplňkový nástroj pro veřejnost, který srozumitelnou formou přibližuje klíčové pojmy, jako jsou propaganda, deepfake nebo informační vlivové operace. Popisuje hlavní taktiky ruské propagandy a nabízí praktické rady, jak pracovat s informacemi, ověřovat jejich pravdivost a rozpoznat manipulativní obsah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Medvěd Ludvík se symbolicky vrátil na náchodský zámek

22:03 NPÚ: Medvěd Ludvík se symbolicky vrátil na náchodský zámek

Návštěvníci náchodského zámku si mohou prohlédnout preparát medvěda Ludvíka, který byl nainstalován …