MŠMT rozdělilo dotace dalším 1000 sportovním klubům

02.08.2018 18:57

V programu Můj klub rozdělilo MŠMT mezi 1002 sportovních klubů a jednot dalších více než 200 milionů korun. Průměrná výše dotace na jeden klub tak meziročně vzrostla ze 176 tis. na více než 218 tis. Kč. Zatím bylo v programu Můj klub rozděleno více než 853 milionů. Loni MŠMT vyplatilo na tyto účely 687 mil. Kč, přímá podpora klubů tedy roste.

MŠMT rozdělilo dotace dalším 1000 sportovním klubům
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Rozdělení poslední části prostředků MŠMT oznámí v polovině srpna, bude se týkat asi 300 klubů. Ukončení celé administrativy programu se předpokládá do konce září 2018.

Pro rok 2018 byla v souvislosti s novelou zákona o rozpočtových pravidlech zavedena nutnost doručení, popř. převzetí rozhodnutí příjemcem dotace před vyplacením. „Doporučená korespondence mezi MŠMT a kluby průměrně prodloužila řízení o 3 týdny. Situaci by zásadně urychlilo a zlevnilo, kdyby kluby začaly používat datové schránky. MŠMT však preferuje úpravu zákona o podpoře sportu, která by umožnila financování klubů příspěvkem na základě rejstříků ve sportu. To by zcela odstranilo byrokratický proces, přesto by veřejné prostředky zůstaly kontrolovatelné a byly by doručeny všem zásadně dříve, o to chceme usilovat v novele zákona. Regionální podpora sportu si zaslouží samostatné nové oddělení, které zajistí lepší komunikaci s kraji i samotnými příjemci.“ uvedl náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

Program na rok 2019 plánuje MŠMT vyhlásit v září 2018, připravuje se zjednodušení žádostí a zrychlení procesu vyplácení dotace klubům na rok 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Letohrad má bezpečný přechod

17:05 Nadace ČEZ: Letohrad má bezpečný přechod

Nasvícený přechod pro chodce mají v Letohradě. Přechod u Průmyslové střední školy v Letohradě je dík…