MZV slaví další úspěch ČR před Soudním dvorem EU, Komise Česku vrátí 939 tisíc korun

28.06.2020 10:24

Evropská komise rozhodla, že ČR vrátí zpět částku 35 109 eur (zhruba 939 tisíc korun), jejíž zaplacení Česku dříve uložila jako tzv. finanční korekci za údajné nedostatky systému kontrol v zemědělství.

MZV slaví další úspěch ČR před Soudním dvorem EU, Komise Česku vrátí 939 tisíc korun
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Jde o další úspěch ČR, kterou u soudu zastupuje náměstek ministra zahraničí Martin Smolek. Již na konci loňského roku rozhodl Tribunál Soudního dvora EU o navrácení 151 116 euro (cca 4 miliony korun), a to rovněž ve sporu o zemědělské fondy.

Česká republika napadla rozhodnutí Evropské komise, které vytýkalo nesprávnou návaznost kontrol v zemědělství (věc T-8/20 ČR v. Komise). Již na základě podané žaloby Komise uznala své pochybení a rozhodla o vrácení sporných prostředků. „Požadavkům ČR bylo v plném rozsahu vyhověno, Komise uznala svou chybu a nemuselo tak ani dojít na rozsudek Tribunálu. Jde o výsledek našich úspěšných aktivit před Soudním dvorem EU,“ vysvětlil vládní zmocněnec Martin Smolek.

Součástí tohoto rozhodnutí je zároveň vrácení 151 116 eur (cca 4 milionů korun), které Česko získalo zpět na základě úspěchu ve věci T-509/18 ČR v. Komise, v níž byl vynesen rozsudek 19. prosince 2019. Spor se rovněž týkal kontrol v zemědělství, které jsou prováděny přímo na místě různými kontrolními orgány.

Další informace jsou k dispozici ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

22:03 UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

Stanovisko Unie českých a slovenských zoologických zahrad ke kauze nelegálního chovu bílého tygra če…