Mauglího stopy vedou napříč areálem Zoo Liberec

20.09.2021 7:34 | Tisková zpráva

Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga můžete při návštěvě liberecké zoologické zahrady.

Mauglího stopy vedou napříč areálem Zoo Liberec
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Právě v jejích prostorách si mohou návštěvníci zahrát dobrodružnou hru Divadla F. X. Šaldy, Mauglího cesta za pokladem, inspirovanou baletním představením Mauglí, které bude mít světovou premiéru v Divadle F. X. Šaldy 24. a 26. září. Zábavnou hru ve stylu cesty za pokladem připravilo divadlo jako další formu netradiční propagace nové inscenace a propojení světa divadelního s tím skutečným.

Komu se při návštěvě Zoo Liberec podaří vyluštit Mauglího hádanky a odhalit pomocí schovaných indicií heslo k pokladu, má možnost vyhrát kromě řady věcných cen i vstupenky do zoologické zahrady nebo poukaz na představení v Divadle F. X. Šaldy. Hra je určená všem milovníkům dobrodružství, především však rodinám s dětmi, stejně jako samotné představení v divadle.

„Jsme rádi, že se dobrodružná hra Mauglího cesta za pokladem odehrává právě v liberecké zoo, protože i my se snažíme život v tropické džungli návštěvníkům přibližovat prostřednictvím našich exotických zvířat. Dlouhodobě nás také doprovází moto „Dobrodružství z poznání“, které mohou zažít právě i všichni účastníci této zábavné stezky, kterou divadlo v našich prostorách realizovalo. Plánek hry s herním kuponem rozdáváme všem dětským návštěvníkům, kteří si na pokladně zakoupí vstupenku do zoo. Na luštitele, kteří odevzdají své správné odpovědi do speciální schránky v pavilonu tropů, pak čeká celkem 50 krásných cen. Na všechny soutěžící už se velice těšíme a přejeme jim mnoho štěstí a radosti z dobrodružství z poznání,“ doplňuje tisková mluvčí Zoo Liberec, Barbara Tesařová.

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71991 lidí

Princip hry Mauglího cesty za pokladem spočívá v nalezení 8 ukrytých indicií v zoo, podle veršovaných nápověd a správně z nich poskládat heslo k pokladu. Ten, kdo správně vyluštěné heslo do 31. 10. vhodí spolu s kontaktními údaji do označené schránky v pavilonu tropů v Zoo Liberec, může vyhrát jeden z 50 balíčků s dárky, které do hry věnují obě organizace. Pokud se návštěvníci s vyluštěným heslem a se vstupenkou ze Zoo Liberec zastaví na pokladně Šaldova divadla, nám. Dr. E. Beneše v Liberci, získají poukaz na vstupenku 1+1 zdarma na představení Mauglí. Akce na pokladně divadla platí do 30. 4. 2022.

„Vytvořit dobrodružnou hru pro rodiny s dětmi, byla pro mě výzvou. Hra je určena především pro rodiny s dětmi. Mým cílem však bylo vtáhnout do hry a celého příběhu i dospělé a připomenout jim své dětství, kdy například jezdili na tábory a běhali za indiciemi po lese. Dobrovolné úkoly s různými šiframi a hádankami doufám tak pobaví, malé i velké. Návštěvníkům zoo, kteří se rozhodnou jít Mauglího cestu za pokladem, přeji hravou mysl a radost ze hry,“ uvedla autorka dobrodružné hry – Michaela Pompová, vedoucí marketingu Divadla F. X. Šaldy.

Ať už se společně s Mauglím vydáte na cestu za pokladem do liberecké zoo nebo vám jeho známý příběh přiblíží baletní soubor DFXŠ, jisté je, že se nudit nebudete. Nová rodinná inscenace v moderním zpracování choreografky Mariky Mikanové a s hudbou významného českého skladatele Aleše Březiny, oživí milované postavy tak, jak jste je ještě neviděli. Taneční produkce ukáže skvělé umělecké výkony, výpravnou podívanou, plno emocí, ale hlavně zdůrazní, jak důležitý je morální řád, který je nejvyšším zákonem života.

„Je skvělé, že s Mauglím děti zažijí zábavu a opravdové dobrodružství. Propojení hry, poznání a světa fantazie, je to nejlepší co jim můžeme nabídnout. Už se moc těším, až uvidíme rozzářené oči v hledišti našeho divadla!“ Doplnila Barbora Svobodová, dramaturgyně baletu.

Hru Mauglího cestu za pokladem je možné si v Zoo Liberec zahrát do 30. dubna 2022.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Doporučení protiepidemických opatření pro bezpečné Vánoce

10:49 MeSES: Doporučení protiepidemických opatření pro bezpečné Vánoce

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MesES) zveřejnila dnes nové stanovisko ve kterém doporuč…