Praha a Brno budou hostit Czech Space week, připraveny budou workshopy, konference a přednášky

08.11.2018 13:47

V Praze a Brně vyvrcholí ve dnech od 9. do 18 listopadu oslavy českého kosmického roku Czech space Week. V jeho průběhu oslaví Česká republika výročí prvního letu československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru i desetileté výročí vstupu České republiky do Evropské kosmické agentury. Pro zájemce je připravený bohatý doprovodný program.

Praha a Brno budou hostit Czech Space week, připraveny budou workshopy, konference a přednášky
Foto: Facebook
Popisek: Czech Space week

V pátek 9. listopadu se pro veřejnost otevřou dveře do Astronomického ústavu Akademie věd České republiky. Návštěvníci si v průběhu tří dnů mohou prohlédnout prostory ústavu a užít si například pozorování noční oblohy. Na 12. listopad je naplánovaná v Centru současného umění DOX na Praze 7 výroční konference inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague, která oficiálně zahájí Czech Space Week. Představí mimo jiného nově inkubované start-upy, které budou v následujících letech usilovat o tržní uplatnění svých nápadů využívajících kosmické technologie v každodenním životě.

V Kongresovém centru v Praze se pak 13. listopadu uskuteční konference k 10. výročí členství České republiky v Evropské kosmické agentuře. Konference shrne desetileté fungování agentury, zhodnotí dosavadní účast Česka na kosmických projektech a představí úspěšné technologie a českou účast na misích ESA. Součástí akce bude tisková konference,  na které vystoupí ministr dopravy Dan Ťok, generální ředitel ESA Johann-Dietrich Wörner, viceprezident Německé asociace leteckého a kosmického průmyslu Marco Fuchs a generální ředitelka CzechInvest Silvana Jirotková.

Jedinečnou příležitost představují i plánované dny otevřených dveří v sídle Evropské agentury pro globální družicový a navigační systém v pražských Holešovicích. Návštěvníkům se tady naskytne možnost získat vhled do fungování evropského globálního družicového a navigačního systému Galileo a EGNOS, budou si moci prohlédnout cestu družice Galileo na oběžnou dráhu nebo si pořídit selfie z vesmíru.

V Brně se pak v rámci Czech Space weeku uspořádá například akce Space for woman, kde v průběhu motivační snídaně úspěšné ženy z kosmického prostředí prozradí, jaké jsou pro ženy ve vesmíru možnosti uplatnění.

Podrobný program najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Smlouva o nové přeshraniční infrastruktuře mezi Českem a Polskem

22:22 SŽDC: Smlouva o nové přeshraniční infrastruktuře mezi Českem a Polskem

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a Centralny Port Komunikacyjny (CPK) uzavřely smlouvu o úzké…